Aktuality

29.11.2022

Ve zpěvu proplujeme přes půlnoc do nového roku s Oskarem BOLDRE (IT)

 

Už jste to někdy zažili? Proplétající se hlasy, hudba zaplavující místnost a my se spolu s ostatními koupeme ve společném zvuku. I takové mohou být kruhové písně, kdy skladba vzniká v přítomném okamžiku a všichni jsou toho součástí. Takový zážitek jsme si nechali na poslední den v roce a na něj vás teď srdečně zveme.

 

 

24.10.2022

Méně známé koledy s Kateřinou Göttlichovou

 

Pravidelná adventní dílna bude! Potkáme se opět na Hradčanech a tentokrát se zpěvačkou a skladatelkou Kateřinou Göttlichovou. Naučíme se méně známé české a moravské koledy v doprovodu nyckelharpy. Přihlašování je spuštěno.

 

21.09.2022

SBOROMAT rozezní ulice měst

 

Ve čtvrtek 22. září si v několika městech můžete poslechnout místní sbory a na přání si nechat zazpívat něco z jejich repertoáru. Přesný program, místa a časy vystoupení najdete v programu. Přejeme příjemný poslech!

 

13.09.2022

ZPĚVOMAT v Kutné Hoře a SBOROMAT po celé republice

 

Babím létem se prozpíváme během prvního Zpěvomatu v Kutné Hoře společně s českou a ukrajinskou lektorkou v neděli 17. září. Přihlášky jsou zde. Ve čtvrtek 22. září zazpívají v ulicích měst sbory. Druhý Sboromat se blíží. Přihlásit svůj sbor můžete tady.

 

08.08.2022

Nahlédnete do světa profesionálního hudebníka s Mirkou NOVAK a Petrou ERNYEI

 
Během dvou dnů si zazpíváte si s živou kapelou, ponoříte se do rytmu, frázování, práce s textem a interpretace. Doplníte si zásobu pěveckých a dechových cvičení z dílen lektorek a také světoznámé lektorské ikony Cheryl Porter. Nahlédnete do základů současných pěveckých škol Complete Vocal Technique, Estill Vocal Method, One Voice. Nebojíte se experimentovat a zkoušet nové věci? Další informace.
 
 
14.07.2022

Jak si nepřekážet, když chci svobodně improvizovat?

 
Stěžejní otázka, kterou se budeme zabývat na srpnové víkendové dílně s Ridinou Ahmedovou a Glynis Hull-Rochelle. Nechte se překvapit (sami sebou), co zvládnete, když si dovolíte uvolnit a propojit tělo, hlas i zvuk. Každé tělo může znít a hýbat se. Strávíme společný čas v bezpečném prostoru hravým zkoumáním toho, jak pestře a různorodě se můžeme projevit a vyjádřit. Informace k celé dílně.
 
 
 
14.06.2022

SBORŮVKOHRÁTKY příměstský tábor plný hudby a pohybu

 

V červenci máme pro děti přichystaný v Praze na Letné příměststký tábor, který povedou skvělí lektoři - zpěvačka, sbormistryně a skladatelka Tereza STAŇKOVÁ, herec a tanečník Jan BÁRTA společně s tanečnicí a choreografkou Terezou Indrákovou. Dopoledne budeme hlavně zpívat a rána i odpoledne budou v pohybu a v přírodě. Společně vyrazíme i na celodenní výlet.

 

02.06.2022

ZPĚVOMAT JE ZA ROHEM - zpěváci vítáni!

 

Podívejte se na mapku míst, kde se už v pondělí 6. června rozezní hlasy našich účastníků! Můžete se ale ještě mezi ně i přidat, přihlášky totiž přijímáme do nedělního poledne.

 

Každý zpěvomat přináší spoustu nečekaných a pěkných zážitků, často i krásných setkání. Důkazem jsou zpětné vazby účastníků minulých Zpěvomatů!

 

"Dal mi nové zážitky a zkušenosti, setkala jsem se se spoustou milých a stejně naladěných lidí." "Další krásné setkání s lidmi, kteří působili radost sobě navzájem a všem příchozím "zákazníkům" Zpěvomatu."

 

Akce je ZDARMA pro všechny zúčastněné!

 

NEMŮŽETE SE ZÚČASTNIT? Můžete akci podpořit finančně na DONIU.Děkujeme všem, kteří už Zpěvomat touto cestou podpořili. Uskuteční se i díky podpoře Hlavního města Prahy, Prahy 1 a 5.

 

 

09.05.2022

STRHLA SE LAVINA, hledáme cestu jak dál, POMOZTE NÁM!

 
Strhla se lavina. A pravděpodobně jste ji už zaznamenali. Nedávno byly zveřejněny výsledky dotačního řízení Ministerstva kultury, které jsou pro řadu dosud fungujících subjektů likvidační. Diky kulturním grantům mohl Hlasohled po celých 17 let fungujovat. v podobě, kterou tak dobře znáte.
 
Řada programů byla přístupná bez vstupného, pokud jsme dělali akce s kurzovným, zůstávaly finančně dostupné široké veřejnosti. Mohli jsme přinášet dílny se zahraničními lektory a vytvářet nové projekty, jako je Zpěvomat, Vokální Inspiromat a mnoho dalších. Uvedli jsme skvělé zahraniční projekty, do kterých se mohli zapojit čeští zpěváci, jako bylo představení Hug britské hudebnice Verity Standen. A mnoho dalšího.
 
Letos podpora strany ministerstva kultury činí 0,-Kč.
 
Je to velmi těžká situace. Hledáme způsoby, jak jít dál. Aktuálně vypsané projekty jsme se rozhodli nerušit. Budou se konat. Jsme moc vděčni za podporu ze strany Hlavního města Prahy a městských částí Praha 1 a Praha 5 - v kontextu rozpočtu minulých let se jedná spíše o menší, dílčí částky, ale pomůže nám to alespoň nějak utáhnout to, od se dělo od začátku roku a co teď chystáme. Můžete se tedy těšit na Zpěvomat, Letní dílnu s Anitou Daulne a nově i na příměstský tábor Sborůvkohrátky na Praze 7.
Co bude dál, zatím nevíme.
 
Co by nám ale opravdu pomohlo? 
 
Věříme, že jste s námi už dlouho a že aktivity Hlasohledu spoustě z vás změnily život. Nejvíce nám pomůže, když se stanete našimi ambasadory a budete naše akce sdílet nebo doporučovat. S většími náklady potřebujeme akce zaplnit o to víc. Můžete nám taky napsat, jak Hlasohled zasáhl do vašeho života. Moc rádi to(i anonymně) nasdílíme. V případě, že se nemůžete našich akcí zúčastnit, ale chtěli byste se stát našimi dárci a podpořit tak dostupnost našich akcí ostatním, přispějte na donio.cz.
 
Zatím nevíme, jakou podobu Hlasohled bude v budoucnu mít, ale aktuálně usilujeme o to, aby zůstal naživu. Děkujeme, že jste s námi.
 
Za sdílení předem veliké díky!!!
 
 
01.05.2022

Léto, AFRICKÉ POLYFONIE a energetizující dílna se skvělou Anitou DAULNE

 

Hra hlasů, zvuků, šepotů, pískání a houpavých rytmů vytvoří most spojující africké hudební cítění vzešlé z každodenního života uprostřed přírody s městskou zkušeností evropského člověka. Anita Mahdia Daulne, původem z Konga, která si pro tento druh hledání vytvořila vlastní termín "afropean music" nabídne členům setkání možnost objevovat si vlastní a možná překvapující výrazové a hlasové prostředky a prožít si radostnou, energickou a emocemi nabitou hudbu, kde je každý jak sólistou, tak i součástí mnohohlasého sboru. Dílna je určená všem, kteří mají chuť a potřebu zpívat, bez ohledu na míru zkušeností.

 

 

 

19.01.2022
31.12.2019
02.06.2019
01.01.2019
22.03.2017
07.01.2017
15.03.2016
02.01.2016
10.03.2015
06.02.2015
22.09.2013
30.12.2012

 
CZ / EN