Aktuality

14.03.2023

V dubnu v Ostravě s Lenkou DUSILOVOU

 

Často jste nám psali, aby se hlasové dílny objevily i mimo Prahu a tak plníme přání a vydáváme se do Ostravy a to i díky spolupráci s KD Poklad. První dubnovou sobotu, a není to apríl :), budete moct zažít celodenní dílnu s hudebnicí, která si písničky sama skládá, píše si texty a dovede si ke spolupráci vybírat hudebníky, kteří svým umem podtrhnou a podpoří sílu a sdělení její hudby. To, co si přes vzlety a pády objevila a co ji pomohlo dostat se až tam, kde dnes je, bude sdílet i s vámi. Kapacita workshopu je omezena. Více informací zde.

 

 

.

10.01.2023

Na únor pro vás máme pecku - víkend s LENKOU DUSILOVOU

 
Pokud budete chtít, můžete strávit dva víkendové dny s jednou z nejvýraznějších postav na současné české hudební scéně. Lenkou Dusilovou, která si svou cestu prošlapala sama, bez uměleckých škol a už dlouhé roky nepřestává fascinovat veřejnost i odbornou obec. Svoje písničky si sama skládá, píše si texty a dovede si ke spolupráci vybírat hudebníky, kteří svým umem podtrhnou a podpoří sílu a sdělení její hudby.
 
04.01.2023

UKOLÉBAVKY PRO ZPĚVNÉ RODIČE s Barborou Klárovou / Určeno pro všechny rodiče, kteří vnímají hodnotu uspávání vlastním hlasem

 

Přijďte si pohrát s hlasem a nabídnout svým dětem jeho prostřednictvím společný zážitek v čase uspávání. Na workshopu budeme nejprve improvizovat na motivy známých ukolébavek (především lidových písniček), poté se naučíme lektorčiny autorské písně, které zpívá své dceři (tzv. testováno na lidech) a u nichž lze pozměnit text tak, aby byl „šitý na míru“ každému dítěti. Na závěr si zkusíme vytvořit vlastní ukolébavku pro své ratolesti. Čeká vás spousta aktivit, při kterých postupně uvolníme svůj hlas a necháme skrze něj promlouvat sebe sama. Podrobnosti zde.

 

29.11.2022

Ve zpěvu proplujeme přes půlnoc do nového roku s Oskarem BOLDRE (IT)

 

Už jste to někdy zažili? Proplétající se hlasy, hudba zaplavující místnost a my se spolu s ostatními koupeme ve společném zvuku. I takové mohou být kruhové písně, kdy skladba vzniká v přítomném okamžiku a všichni jsou toho součástí. Takový zážitek jsme si nechali na poslední den v roce a na něj vás teď srdečně zveme.

 

 

24.10.2022

Méně známé koledy s Kateřinou Göttlichovou

 

Pravidelná adventní dílna bude! Potkáme se opět na Hradčanech a tentokrát se zpěvačkou a skladatelkou Kateřinou Göttlichovou. Naučíme se méně známé české a moravské koledy v doprovodu nyckelharpy. Přihlašování je spuštěno.

 

21.09.2022

SBOROMAT rozezní ulice měst

 

Ve čtvrtek 22. září si v několika městech můžete poslechnout místní sbory a na přání si nechat zazpívat něco z jejich repertoáru. Přesný program, místa a časy vystoupení najdete v programu. Přejeme příjemný poslech!

 

13.09.2022

ZPĚVOMAT v Kutné Hoře a SBOROMAT po celé republice

 

Babím létem se prozpíváme během prvního Zpěvomatu v Kutné Hoře společně s českou a ukrajinskou lektorkou v neděli 17. září. Přihlášky jsou zde. Ve čtvrtek 22. září zazpívají v ulicích měst sbory. Druhý Sboromat se blíží. Přihlásit svůj sbor můžete tady.

 

08.08.2022

Nahlédnete do světa profesionálního hudebníka s Mirkou NOVAK a Petrou ERNYEI

 
Během dvou dnů si zazpíváte si s živou kapelou, ponoříte se do rytmu, frázování, práce s textem a interpretace. Doplníte si zásobu pěveckých a dechových cvičení z dílen lektorek a také světoznámé lektorské ikony Cheryl Porter. Nahlédnete do základů současných pěveckých škol Complete Vocal Technique, Estill Vocal Method, One Voice. Nebojíte se experimentovat a zkoušet nové věci? Další informace.
 
 
14.07.2022

Jak si nepřekážet, když chci svobodně improvizovat?

 
Stěžejní otázka, kterou se budeme zabývat na srpnové víkendové dílně s Ridinou Ahmedovou a Glynis Hull-Rochelle. Nechte se překvapit (sami sebou), co zvládnete, když si dovolíte uvolnit a propojit tělo, hlas i zvuk. Každé tělo může znít a hýbat se. Strávíme společný čas v bezpečném prostoru hravým zkoumáním toho, jak pestře a různorodě se můžeme projevit a vyjádřit. Informace k celé dílně.
 
 
 
14.06.2022

SBORŮVKOHRÁTKY příměstský tábor plný hudby a pohybu

 

V červenci máme pro děti přichystaný v Praze na Letné příměststký tábor, který povedou skvělí lektoři - zpěvačka, sbormistryně a skladatelka Tereza STAŇKOVÁ, herec a tanečník Jan BÁRTA společně s tanečnicí a choreografkou Terezou Indrákovou. Dopoledne budeme hlavně zpívat a rána i odpoledne budou v pohybu a v přírodě. Společně vyrazíme i na celodenní výlet.

 

19.01.2022
31.12.2019
02.06.2019
01.01.2019
22.03.2017
07.01.2017
15.03.2016
02.01.2016
10.03.2015
06.02.2015
22.09.2013
30.12.2012

 
CZ / EN