Aktuality

21.09.2023

Prozpívejme se podzimem a zimou - třetí VOKÁLNÍ INSPIROMAT a DĚLÁM BEATY

 

Před námi je rozezvučený podzim. Připojíte se?

 

Unikátní přístup k práci s hlasem, jejímu terapeutickému potenciálu a jeho dopady představí už od 29. září do 1. října zkušené dánské muzikoterapeutky ÚVOD DO PRAXE VOICE THERAPY.

 

Chcete skládat hudbu? !! POZOR -  novinka v naší nabídce: od října začíná pravidelný kurz DĚLÁM BEATY. Chcete se naučit skládat hudbu na počítači! Pak jste tu správně. Intenzivní a praktický kurz je navržen pro začínající hudebníky, producenty a beatmakery, kteří chtějí rozšířit své znalosti v oblasti kompozice hudby a naučit se vytvářet vlastní unikátní a profesionálně znějící beaty v programu Ableton. Povede ho skladatel a zvukový designér, který neohroženě mísí říše drum and bassu, jungle, rocku, metalu a různých elektronických žánrů - Patrik VELTRUSKÝ

VÍCE INFORMACÍ ZDE.

 

 

Toužíte po hudební inspiraci?

 

Během deseti večerních workshopů VOKÁLNÍHO INSPIROMATU jí načerpáte víc než dost! 9 lektorů a finální jam session přinesou lehkost na pěveckém těle i duši. Setkáte se se Simonou BABČÁKOVOU, Jakubem KÖNIGEM (Zvíře jménem podzim), písničkářem CERMAQUE, zpěvačkami ze Sket Martou KLOUČKOVOU a Veronikou VÍTOVOU, hlasovou pedagožkou Pavlou FENDRICHOVOU a dalšími mistry svého oboru. 

VÍCE INFORMACÍ ZDE

 

31.08.2023

Podzim začíná pestře - Voice therapy, Zpěvomat a Sborůvky

 

Zajímáte se o dopad hlasového projevu na duši? Poslední víkend v září nahlédneme na 3 dny do praxe VOICE THERAPY se zkušenými dánskými muzikoterapeutkami Signe LINDSTRØM a Sanne STORM.

VÍCE INFORMACÍ ZDE.

 

 

ZPĚVOMAT v Nymburce!

Pojďte s Alžbětou NOVÁKOVOU rozezpívat nymburské ulice! Zpěvomat je pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích a přidat se může každý. Máte tak možnost zažít svůj hlas v jiných souvislostech, okusit sílu zpěvu v kruhu i radost ze sdílení s ostatními. Účast na akci je zdarma, a to jak na dopolední dílně s lekorkou, tak na odpoledním Zpěvomatu v ulicích. Vytvoříme tak společně pro náhodné kolemjdoucí a hosty festivalu hudební zážitek nečekané intenzity.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

 

Sborůvky - dětský sbor, který zpívá s radostí, se plní přímo raketovou rychlostí. Přesto ještě rádi přivítáme několik zpěváčků ve věku 9 - 13, které se chtějí podílet se na výběru repertoáru, hrát si s hudbou a naučit se spoustu nového. Zpívání má totiž v první řadě být radost.

VÍCE INFORMACÍ ZDE

16.06.2023

Letní koncert SBORŮVEK

Naše malé a velké Sborůvky budou zpívat pro radost všem rodičům a kamarádům v pátek 23. června v KD Kaštan, Bělohorská 201/150, Praha 6. Zazní pár nových autorských písní a samozřejmě i oblíbené písničky od jejich sbormistryně Terezy Staňkové, na piano bude doprovázet Jana Honců a rodičovská kapela. Více se dozvíte zde.

Spouštíme i nábor dětí do Sborůvek na sezónu od září 2023. Zveme také potencionální zájemce s dětmi. Informace k přihláškám tady.

 

 

31.05.2023

Jak na a capella zpěv, s Danou VYNNYTSKOU / Ukrajina (UKR)

Jak slyšet sebe a zároveň naslouchat i druhým? To a mnohá další ze svých know how s vámi posdílí Dana Vynnytska. Už v sobotu 10. června můžete svému hlasu (duši, tělu…) dopřát celodenní a capella workshop s touto ukrajinskou skladatelkou, klavíristkou a zpěvačkou, členkou mezinárodně úspěšného bandu Dagadana. Naučíte se tradiční písně více národů a propojování etnické hudby z prvky současnosti.Čeká vás improvizace, experimentování se zvukem a učení se toho, jak svým hlasem naplnit celý prostor.Otevřeno všem, nemusíte mít hudební vzdělání, abyste si tento zážitek mohli dopřát. Cena za celý den je 1 190 korun.
Více informací zde
 
04.05.2023

KONFERENCE je tu!

ZAJÍMÁ VÁS, JAK ZPĚV A PRÁCE S HLASEM MĚNÍ ŽIVOTY LIDÍ?

Zveme na celodenní konferenci Hlasohledu. Otevřeno široké veřejnosti. Zažijete s námi spoustu zajímavých hostů, ale také projekce, hudbu a rozhovory

 

VÍCE INFORMACÍ ZDE

     

 

 

 

 

 

 

02.05.2023

KREATIVNÍ WORKSHOPY PRO UČITELE

 

  • Jak propojit výuku a radost z hudby,  aby účastníci odcházeli s tím, že se naučili mnoho nového a zároveň je to bavilo? 
  • Jak žáky a studenty motivovat v chuti se dál hudebně rozvíjet?

ZVEME VÁS NA CYKLUS WORKSHOPŮ PRO UČITELE. 

POKUD SE CHCETE OBČERSTVIT, INSPIROVAT, NAUČIT SE NOVÉ HRAVÉ TECHNIKY, ČTĚTE DÁL TADY.

 

 

 

02.04.2023

Přijdete na workshop s VINXem?

VINX je legenda. Hrál se Stingem, Stevie Wonderem, Cassandrou Wilson a dalšími světovými jmény. Učil na prestižně Berklee college of music a teď přijíždí do Prahy.
Cílem workshopu je inspirovat zpěváky všech úrovní. Hlas je nejcitlivější a nejemocionálnější hudební nástroj. Pojďte společně prozkoumávat a objevovat vlastní schopnosti.
 
Jeho workshop proběhne 13. května. S VIP balíčkem si navíc můžete v předvečer workshopu užít koncert Vinxe v Jazzdocku, přímo u pódia. Pro více informací klikněte ZDE
 
 
14.03.2023

V dubnu v Ostravě s Lenkou DUSILOVOU

 

Často jste nám psali, aby se hlasové dílny objevily i mimo Prahu a tak plníme přání a vydáváme se do Ostravy a to i díky spolupráci s KD Poklad. První dubnovou sobotu, a není to apríl :), budete moct zažít celodenní dílnu s hudebnicí, která si písničky sama skládá, píše si texty a dovede si ke spolupráci vybírat hudebníky, kteří svým umem podtrhnou a podpoří sílu a sdělení její hudby. To, co si přes vzlety a pády objevila a co ji pomohlo dostat se až tam, kde dnes je, bude sdílet i s vámi. Kapacita workshopu je omezena. Více informací zde.

 

 

.

10.01.2023

Na únor pro vás máme pecku - víkend s LENKOU DUSILOVOU

 
Pokud budete chtít, můžete strávit dva víkendové dny s jednou z nejvýraznějších postav na současné české hudební scéně. Lenkou Dusilovou, která si svou cestu prošlapala sama, bez uměleckých škol a už dlouhé roky nepřestává fascinovat veřejnost i odbornou obec. Svoje písničky si sama skládá, píše si texty a dovede si ke spolupráci vybírat hudebníky, kteří svým umem podtrhnou a podpoří sílu a sdělení její hudby.
 
04.01.2023

UKOLÉBAVKY PRO ZPĚVNÉ RODIČE s Barborou Klárovou / Určeno pro všechny rodiče, kteří vnímají hodnotu uspávání vlastním hlasem

 

Přijďte si pohrát s hlasem a nabídnout svým dětem jeho prostřednictvím společný zážitek v čase uspávání. Na workshopu budeme nejprve improvizovat na motivy známých ukolébavek (především lidových písniček), poté se naučíme lektorčiny autorské písně, které zpívá své dceři (tzv. testováno na lidech) a u nichž lze pozměnit text tak, aby byl „šitý na míru“ každému dítěti. Na závěr si zkusíme vytvořit vlastní ukolébavku pro své ratolesti. Čeká vás spousta aktivit, při kterých postupně uvolníme svůj hlas a necháme skrze něj promlouvat sebe sama. Podrobnosti zde.

 

19.01.2022
31.12.2019
02.06.2019
01.01.2019
22.03.2017
07.01.2017
15.03.2016
02.01.2016
10.03.2015
06.02.2015
22.09.2013
30.12.2012

 
CZ / EN