Aktuality

09.05.2022

STRHLA SE LAVINA, hledáme cestu jak dál, POMOZTE NÁM!

 
Strhla se lavina. A pravděpodobně jste ji už zaznamenali. Nedávno byly zveřejněny výsledky dotačního řízení Ministerstva kultury, které jsou pro řadu dosud fungujících subjektů likvidační. Diky kulturním grantům mohl Hlasohled po celých 17 let fungujovat. v podobě, kterou tak dobře znáte.
 
Řada programů byla přístupná bez vstupného, pokud jsme dělali akce s kurzovným, zůstávaly finančně dostupné široké veřejnosti. Mohli jsme přinášet dílny se zahraničními lektory a vytvářet nové projekty, jako je Zpěvomat, Vokální Inspiromat a mnoho dalších. Uvedli jsme skvělé zahraniční projekty, do kterých se mohli zapojit čeští zpěváci, jako bylo představení Hug britské hudebnice Verity Standen. A mnoho dalšího.
 
Letos podpora strany ministerstva kultury činí 0,-Kč.
 
Je to velmi těžká situace. Hledáme způsoby, jak jít dál. Aktuálně vypsané projekty jsme se rozhodli nerušit. Budou se konat. Jsme moc vděčni za podporu ze strany Hlavního města Prahy a městských částí Praha 1 a Praha 5 - v kontextu rozpočtu minulých let se jedná spíše o menší, dílčí částky, ale pomůže nám to alespoň nějak utáhnout to, od se dělo od začátku roku a co teď chystáme. Můžete se tedy těšit na Zpěvomat, Letní dílnu s Anitou Daulne a nově i na příměstský tábor Sborůvkohrátky na Praze 7.
Co bude dál, zatím nevíme.
 
Co by nám ale opravdu pomohlo? 
 
Věříme, že jste s námi už dlouho a že aktivity Hlasohledu spoustě z vás změnily život. Nejvíce nám pomůže, když se stanete našimi ambasadory a budete naše akce sdílet nebo doporučovat. S většími náklady potřebujeme akce zaplnit o to víc. Můžete nám taky napsat, jak Hlasohled zasáhl do vašeho života. Moc rádi to(i anonymně) nasdílíme. V případě, že se nemůžete našich akcí zúčastnit, ale chtěli byste se stát našimi dárci a podpořit tak dostupnost našich akcí ostatním, přispějte na donio.cz.
 
Zatím nevíme, jakou podobu Hlasohled bude v budoucnu mít, ale aktuálně usilujeme o to, aby zůstal naživu. Děkujeme, že jste s námi.
 
Za sdílení předem veliké díky!!!
 
 

-

CZ / EN