8.–9. prosince – Očekávání v radosti: Dávné adventní písně – Michael POSPÍŠIL

Sobota a neděle 8. a 9. prosince 2007

Očekávání v radosti: dávné adventní písně - Michael Pospíšil

 

Slovy lektora:

"Advent znamená "Příchod€, tedy něco, na co čekáme, na co se těšíme. Bohu žel, prachmizerné úpravy vánočních koled, které na nás hulákají z různých tlampačů už od října, nám prostor pro pravé těšení se nedají.Je tu ale bohaté a krásné dědictví - repertoár dávných a radostných adventních písní, případně uskupených v takzvané "Roráty". Chtěl bych Vás tímto přizvat k jejich zpěvu.

Se souborem Ritornello jsem se za léta zajímavé a proto houževnaté práce soustředil na takřka nekonečný fond dávných skladeb, které nás v případě adventního repertoáru souvisle provázejí či vedou od středověku až podnes. Není důvod, proč nezpívat tyto zpěvy i přes celé Vánoce, ale zpívat naopak i v dobrých úpravách jen a jen "koledy€ v Adventu, znamená šidit se o čekání.

A tak ataku Vánoc můžeme čelit radostně a v klidu. Za doprovodu dobových nástrojů, navíc si každý může v duchu, v uchu i na papíru písničky domů s sebou."

Více informací o Michaelu Pospíšilovi naleznete v sekci LEKTOŘI.

DÅ®LEŽITÁ INFORMACE: JE MOŽNÉ ZÚČASTNIT SE JEN ČÁSTI DÍLNY, TENTOKRÁT NENÍ NUTNÉ BÝT PŘITOMEN CELÉ DVA DNY. V TOMTO PŘÍPADĚ BUDE VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ.

Dílna bude probíhat kostela sv. Jana Křtitele na Prádle, Říční 4, Praha 1 - Malá strana (hned u Kampy) . Kostel je vytápěný.

Čas: v sobotu od 10 do 17.30 s pauzou na oběd a v neděli od 12h do 18.30h s hodinovou přestávkou v 15h, kdy bude lektor v sousedícím Divadle Na Prádle účinkovat v pohádkovém představení, na které mají účastníci dílny vstup zdarma. Od cca 16h bude dílna opět pokračovat.
Cena 1550,- Kč, studenti, důchodci a osoby na rodičovské dovolené 1400,- Kč.

CZ / EN