HLAS MEZI HUDBOU A TERAPIÍ
říjen 2024 – listopad 2025
Výcvikový kurz Hlas mezi hudbou a terapií je určen hudebníkům, kteří vyučují práci s hlasem, věnují se sbormistrovství nebo vedou zážitkové pěvecké dílny a také instrumentalistům, kteří jsou v rámci tohoto výcvikového programu ochotni vyjadřovat se prostřednictvím hlasu.
Výcvikový kurz nabídne 120 vyučovacích hodin (1h=45min) skupinové práce.
Maximální počet účastníků je 20.
Základní filozofie a klíčová slova kurzu
bezpečnost, sebereflexe, sebezkušenost, cílená jemnost, ohleduplnost, ohraničenost, podpora, rozhraní mezi zážitkem a terapií, rozhraní mezi podporou a terapií
Podstata výcvikového kurzu spočívá v sebezkušenosti při práci s hlasovým projevem a prožíváním. Cílem je prohloubit kontakt se sebou samým v zájmu vědomější práce s hlasem v rovině osobní, umělecké, lektorské a pedagogické.
Důležitým výstupem výcvikového kurzu budou dovednosti spojené s jasnějším poznáním, kde se nachází rozhraní v podpoře hlubšího pěveckého zážitku (i v kontextu zesíleného emočního prožívání) a kde se otevírá potřeba psychoterapeutického zpracování zážitku.
Tyto dovednosti může frekventant použít na jedné straně jako inspiraci při vlastní pedagogické a lektorské práci a zároveň se naučit, jak svou hudební práci neprohlubovat nežádoucím směrem, jak bezpečně zastavovat procesy, které se mohou při zpívání rozvinout, jak modulovat prožívání, jak rozpoznat křehkost a jak je možné zdravým způsobem posilovat a podporovat.
Tento výcvikový kurz může být předstupněm dalšího systematického psychoterapeutického vzdělání, bez něhož není možné psychoterapii poskytovat. Frekventanti získají dostatek teoretických znalostí, aby se mohli dostatečně zorientovat i v oblasti psychoterapie a rozhodnout se, zda se touto cestou chtějí vydat.
Tři základní okruhy výcvikového kurzu
1. Jak se náš život odráží v našem hlasu, jak je hlas zakotven v naší tělové zkušenosti, a jak je možné tuto zkušenost dále podporovat a rozvíjet.
2. Síla a křehkost – hlasu a jeho nositele, možnosti podpory a posílení.
3. Stavy vědomí, které nese práce s hlasem a hudbou a možnosti jejich modifikace.
TERMÍNY VÝCVIKU
2024
1. setkání / 19. – 20. říjen – víkend, 16 vyučovacích hodin
2. setkání / 7. – 8. prosince – víkend, 16 vyučovacích hodin
2025
3. setkání / 8. – 9. února – víkend 16 vyučovacích hodin
4. setkání / 11. – 13. dubna – 3 denní výcvik, 24 vyučovacích hodin
5. setkání / 7. – 8. června – víkend, 16 vyučovacích hodin
6. setkání / 13. – 14. září – víkend, 16 vyučovacích hodin
7. setkání / 8. – 9. listopadu – víkend, 16 vyučovacích hodin
Organizační informace
datum
říjen 2024 – listopad 2025
(120 vyučovacích hodin skupinové práce)
místo
Praha – Karlínské Spektrum
Žižkostel, Náměstí Barikád 1520/1, Praha 3
cena
43.500 Kč
(platbu bude možné rozložit do dvou splátek)
K přihlášce prosím připojte krátkou, cca 3 minutovou audio případně video nahrávku, v níž stručně představíte sebe a to, co vás přivedlo k záměru se do výcvikového kurzu přihlásit. Odešlete na email registrace@hlasohled.cz.
Součástí přijímacího procesu bude následně osobní pohovor s garantkou kurzu, PhDr. Danielou Vodáčkovou, v délce cca 20 minut. První termín pohovorů je v sobotu 18. 5., další budou následovat.
Aktivity Hlasohledu probíhají za podpory Evropské unie, Národního plánu obnovy, Hlavního města Prahy a Ministerstva kultury – děkujeme!
Výcvikový kurz povedou
Aktuality
Výcvikový kurz HLAS MEZI HUDBOU A TERAPIÍ
Jak jako hudebník, sbormistr nebo hlasový pedagog bezpečně učit a vést druhé lidi, když zpěv často probouzí velmi silné emoce? Jaké nástroje a...
Galerie
404 - Nenalezeno
Nenašli jsme nic, co by odpovídalo vašemu hledání. Zkuste upřesnit hledání nebo využijte hlavní menu k navigaci na webu.