LÁTALOVÁ Bára (ČR)

 Bára LÁTALOVÁ (ČR)

 

  

Vystudovala taneční konzervatoř Duncan Centre v Praze.V rámci studia získala stipendium na Hunter College v New Yorku, kde studovala moderní tanec a taneční terapii. V roce 2001 získala stipenium na CND v Paříži. V posledních letech spolupracuje s NG v Praze, kde se podílí na dílnách pro děti i dospělé a učastní se vzdělávání pro pedagogy taneční výuky malých dětí.

Podobu tří let vyučovala pohyb na herecké škole HINT ve středním Norsku, vyučuje pohybovou výchovu základní škole v rámci projektu Tanec školám. Společně se Zdenkou Brungot - Svítekovou prezentuje své taneční představení pro děti Fg = G [(m1 x m2)/r²] Tanec a fyzika – jak spolu souvisí? ,  vede dětské taneční studio divadla Ponec v Praze.  Připravuje nové taneční představení  pro děti Karneval zvířat, premiéra proběhne 27.5. na festivale Tanec dětem v divadle Ponec.

Za své autorské představení Margaretha vypravuje byla v rámci České taneční platformy nominována na tanečnici roku 2012.   

Má na svém kontě spolupráce na projektech a choreografiích s nádlesujícími tvůrci a soubory: Z.Brungot Svíteková, M.Kinsky, M.Moore, Krepsko V. Švábová, J.Beneš, Kolouchův sen, L.Tretiagová, O.Lipovský, J.Komárek, S.Ambert, G.Borissovou, A.Byrne, K.Zaremba Byrne, La Fura Dels Baus a další.

 

 

CZ / EN