STANDEN Verity (Velká Británie)

Verity STANDEN (Velká Británie)

  

Skladatelka, hudební režisérka a performérka Verity Standen ve své práci zkoumá lidský hlas a způsoby, jakými jej lze živým vystupováním přetvářet a oslavovat.

Za hlubinné chorální dílo HUG získala v roce 2016 cenu Off West End TBC a byla nominována na ceny The Arches Brick Award a Total Theatre Award.

V současné době pořádá Verity turné po Spojeném království a dalších zemích s díly HUG, Mmm Hmmm a Symphony, zároveň skládá hudbu pro soudobou taneční operu, která bude mít premiéru v roce 2017. Mimoto připravuje projekt hudebního designu pro pacienty londýnských nemocnic, zabývá se nápadem na chorální dílo o odpíračích vojenské služby, které by se hrálo v různých britských historických památkách, a natáčí hudbu k nezávislému dokumentárnímu filmu.

Verity studovala hudbu na Dartington College of Arts. Momentálně žije v anglickém městě Bristol. Vedle samostatné hudební tvorbě se věnuje vedení vlastního souboru „Utterance“ a pravidelně spolupracuje s řadou umělců a souborů napříč Velkou Británií. Mezi její poslední samostatné kompoziční projekty patří: Medusa (Bristol Old Vic), The Light Princess (Tabacco Factory Theatres), a By the Light Of The Fool Moon (Hocket and Hoot).

Běžně také působí jako odborná konsultantka široké škály umělců, hlasová trenérka, facilitátorka a lektorka v různých organizacích včetně Univerzity ve Falmouthu a charity zaměřené na integraci pomocí hudby Magic Me.

„Vlny zvuku se zvedaly a klesaly tak dlouho, až jsem byla prosáklá hudbou, která pronikla do každého orgánu mého těla, a dost možná našla i mou duši“ – Lyn Gardner, Guardian

Více na www.veritystanden.com

CZ / EN