DITTRICHOVÁ Alena (ČR)

ALENA DITTRICHOVÁ (ČR)

Mám ráda vítr, oheň, mrholení, slunce a sny, které se naplňují.


 

Od r. 1992 studovala tanec v Tanečním Centru UK, na Konzervatoři Jaroslava Ježka a na Konzervatoři Duncan Centre. Absolvované stáže: M.A.P.A. Holandsko , Centre Choreographigue National v Nantes, Francie, dílny S.E.S.T.A. a dílny s Francouzskými a africkými tanečníky v Burkině Faso a další.
Od r. 2007 studovala na JAMU katedru Klaunské, scénické a filmové tvorby. V r. 2008 přestoupila na ESD - Escola superior de danca v Portugalsku.

Tvoří autorská představení, která balancují na hranici tanečně divadelního projevu.

Jejím celovečerním autorským debutem bylo představení SEKRET, které bylo v roce 2003 nominováno na cenu Sazky a Divadelních novin v kategorii Tanec a balet.

Od r. 2004 se věnuje pedagogické činnosti. V letech 2004 - 2008 působila na JAMU jako odborná asistentka Ctibora Turby. Od roku 2005 se věnuje dětské taneční pedagogice. V roce 2007 spolupracovala s Lenkou Tretiagovou na vzniku dětských tanečních pohádek v divadle Ponec.

Jako tanečnice a performerka spolupracuje s českými a zahraničními umělci např. s Claudem Brumachonem, Sergem Ambertem, Pierrem Nadaudem, Ctiborem Turbou a dalšími. Na tanečně divadelních improvizacích spolupracuje s muzikanty Irenou a Vojtěchem Havlovými a tanečníky Jiřím Lösslem, Ondřejem Lipovským a dalšími.

Momentálně žije, studuje a pracuje v Lisabonu v Portugalsku.


 

www.alenadittrichova.cz

CZ / EN