SMYČKOVÁNÍ A PRÁCE S LOOPEREM, vede Ridina AHMEDOVÁ

sobota 25. května, Studio Itaka Praha

VYPRODÁNO

„Ridině děkuji za velmi výživný workshop – nakrmil mě mnoha podněty pro další nejen hudební vývoj“  Mirek

Looper je skvělý a zábavný nástroj, ale má svoje specifika. Co si ohlídat, aby se nám s ním hladce pracovalo? Jak rozvíjet hudební představivost a improvizační pohotovost, které se při práci se smyčkami velmi hodí? Během společného dne se seznámíme se základy práce s looperem.

Jak to bude probíhat?

Dopoledne se budeme věnovat technikám na rozvoj improvizačních dovedností a hudební spontaneity a budeme si naživo zkoušet vrstvit hlasy.

Odpoledne pak to, co jsme si natrénovali, budeme nahrávat přímo do loopstationu, se kterým se budeme učit pracovat. Účastníci by měli mít trošku muzikálních zkušeností, především ale chuť vrhnout se společně do hudebního dobrodružství!

Není potřeba mít vlastní looper – budeme pracovat s jedním všichni společně. Proto je také kapacita omezená na 12 účastníků.

 

Ridina AHMEDOVÁ

Česká zpěvačka, hlasová lektorka a performerka. Je autorkou a spoluautorkou hudby k několika divadelním představením. Nahrála hudbu k několika filmům a spolupracovala s dalšími hudebníky (Floex, Vladimír 518, Vladimír Václavek, Načeva ad).

Spolu s Petrem Tichým založila Ridina Ahmedová duo HLASkontraBAS. Jejich album bylo v roce 2016 nominováno na cenu Anděl. Hlaskontrabas oktet vznikl v roce 2019 rozšířením původně dvojčlenného projektu Hlaskontrabas. Úplně na počátku rozšíření sestavy na čtyři hlasy a čtyři kontrabasy stál nápad místo looperu, který Ridina a Petr používali na koncertech k vrstvení stop přes sebe, využít živé hudebníky, kteří do skladeb vnesou vlastní interpretační duši. V dubnu 2024 vyšlo oktetu CD Kaleidoscapes, na které kromě Petra a Ridiny složily skladby norští, islandští a čeští skladatelé. Ridina se také věnuje  divadlu (představení Sádlo) a tvorbě audiodokumentů, pro Český rozhlas, za které získala několik ocenění. Na začátku roku měla premiéru její dokusérie nazvaná Odpustit? Už 18 let dramaturgicky vede svůj projekt Hlasohled.

 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE:

  • Kdy: sobota 25. května 2024 (10-13h a 14:30-18h)
  • Kde: Studio Itaka
  • Cena: 1450 Kč
  • VYPRODÁNO

 

Aktivity Hlasohledu probíhají za podpory Evropské unie, Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury - děkujeme!

   

          

 

 

CZ / EN