VOKÁLNÍ INSPIROMAT

Deset workshopů plných hudby a zpěvu pod vedením špičkových lektorů

Alison Wheeler, Cermaque, Ivana Vostárková, Jakub König, Jiří Bouda, Marta Kloučková, Pavla Fendrichová, Simona Babčáková,Veronika Vítová

PŘIHLÁŠKA (přidat se můžete v průběhu Inspiromatu, viz. info níže)

Třetí cyklus deseti večerů plných hudby a inspirace pod vedením silných hudebních osobností, které vás provedou úskalími i radostmi muzikantského života. Od hlasových technik, interpretace a improvizace po pohyb na jevišti, v podání lektorů, kteří ve svém oboru vynikají.

 

Na co se můžete těšit?

5.10.

Simona Babčáková - Přítomnost na jevišti

Jak se cítit na jevišti bezpečně, jistě, jak dát průchod vlastní tvořivost v momentě, kdy se na nás dívají další lidé?

Simona je výrazná herečka české scény. A vedle toho také moderátorka, improvizátorka a lektorka. Již přes 20 let působí v Dejvickém divadle. Již 15 let se věnuje freestylové improvizaci, učí i na DAMU.

12.10.

Pavla Fendrichová - Hlasová technika

Pedagožka známá laskavým celostním přístupem působí v současnosti na pražské DAMU a v Dejvickém divadle. Po studiích vyučovala hlavní obor zpěv na pěveckém a muzikálovém oddělení Konzervatoře a VOŠ J. Ježka, působila také na Týnské škole a PedF UK, kde vyučovala studenty oboru Sbormistrovství chrámové hudby.

19.10.

Jakub König - inspirační večer

Jak pracovat s inspirací? Jak ji převést do tvaru písně?

Písničkář, textař a výtvarník, který založil kapelu Obří Broskev, písničkářský projekt Kittchen, inicioval vznik kapely Zvíře jménem podzim, jejíž druhé album září získalo dvě hudební ceny Anděl. V současnosti vydává sólové album Hvězdy pod svým jménem.

26.10.

Marta Kloučková - Interpretace

Jak pracovat se svým spektrem výrazových a interpretačních prostředků? Jak si u sebe objevit, z čeho vlastně můžeme vybírat ?

Marta je multižánrová zpěvačka, textařka a skladatelka působící na české jazzové scéně. Je finalistkou mezinárodní soutěže jazzových zpěváků Voicingers 2017 a semifinalistkou mezinárodní soutěže Riga Jazz Stage 2018. Těžištěm její autorské tvorby je Marta Kloučková Quartet, působí ve vokálním uskupení Skety.

2.11.

Ivana Vostárková - Pěvecký postoj

Jak stát tak, aby se nám mco nejlépe dýchalo a znělo? Jak podpořit zdravý hlas?

Ivana Vostárková se už dlouhá desetiletí věnuje se práci s hlasem v umělecké i terapeutické oblasti. Jako hlasová pedagožka působí v České televizi a na DAMU.

9.11.

Allison Wheeler - Improvizace

Improvizace jako poučená svoboda, kdy zároveň dám prostor fantazii a zároveň pořád vím, co dělám :-)

Alison je jazzová zpěvačka a skladatelka z kalifornského Monterey, absolventka jazzových studií na University of Northern Colorado, všestranná hudebnice se silným zaměřením na improvizaci.

16.11.

Veronika Vítová - Hlasová technika a práce s mikrofonem

Zpěvačka, absolventka VOŠ Jaroslava Ježka. Kromě působení na hudební scéně je profesorkou na oddělení popového zpěvu Konzervatoře Jana Deyla a pracuje na řadě autorských projektů. Jedním z nich je jazzový band, který v minulosti zpracoval hudbu Billa Evanse. Je zakládající členkou vokálního sextetu Skety.

23.11.

Cermaque - Napsat si písničku

Básník, písničkář, rapper, občasný režisér a tvůrce desítek imaginativních hudebních klipů. Držitel Ceny za krásu slova Rádia Proglas, dvakrát nominován na Hudební ceny Anděl (kategorie Alternativa a Folk).

30.11.

Jiří Bouda - Rytmus pro zpěváky a body percussion

Rytmus je pro zpěváka zásadní dovedností, kterou stojí za to trénovat.

Jiří je zkušený lektor a hráč na řadu melodických a perkusních nástrojů a jeho doménou je taky body percussion. Od roku 2001 aktivně vystupuje v různých hudebních uskupeních a projektech. Na africkou harfu koru, djembe a balafon se učil u mistrů v západoafrické Guineji a poté v Anglii, Francii a Španělsku.

7.12. Společná jam session účastníků

 

 

Organizační informace

  • KDE: Studio Itaka, Korunní 35, Praha 2
  • KDY: 5. října - 7. prosince / čtvrtek 17:30 - 19:30h
  • PRO KOHO: pro aktivní zpěváky a vokalisty
  • CENA: 5800,- / pokud se k Inspiromatu přidat později, cena bude ponížena podle data nástupu. Informujte se u Lucky registrace@hlasohled.cz.
  • kurzovné se nevrací, je možné v případě odstoupení od účasti převést na jiného účastníka
  • PŘIHLÁŠKA / max. kapacita je 20 účastníků
  • Inspiromat nabízíme jako nedělitelný blok workshopů, nelze si objednat jen některé lekce, přidat se v průběhu lze pokud bude ještě volné místo.

 

Aktivity Hlasohledu probíhají za podpory Evropské unie, Národního plánu obnovy, Hlavního města Prahy a Ministerstva kultury - děkujeme!

   

            

CZ / EN