A capella workshop, vede Dana Vynnytska (UKR)

Zveme vás na A capella workshop pod vedením Dany Vynnytské, ukrajinské skladatelky, klavíristky a zpěvačky mezinárodně známé skupiny Dagadana

PŘIHLÁŠKA

інформація українською мовою нижче

Během workshopu:

 • budeme procvičovat dechové techniky, artikulaci, rezonátory v těle
 • naučíme se naslouchat sami sobě, aniž bychom zapomínali na celou skupinu
 • zaměříme se na souzvuk, aby naše hlasy naplnily prostor zvukem
 • budeme pracovat na volné improvizaci
 • budeme experimentovat se zvukem
 • budeme hledat nové barvy a tóny.

A především se s pomocí hudby a zpěvu naučíme rozlišovat a zklidňovat.

Naučíme se několik tradičních písní z různých koutů světa. V praxi se pokusíme propojit etnickou hudbu s prvky současné hudby.

Na setkáních se kromě a capella zpěvu budeme učit improvizaci a tvorbě nových skladeb. Na workshopy se může přihlásit kdokoli, nemusíte mít hudební vzdělání.

Dana VYNNYTSKA

zpěvačka a klavíristka, skladatelka. Pochází z Ivano-Frankivska na Ukrajině; absolventka Lvovské hudební akademie (katedra skladby ve třídě profesora Wiktora Kamińského); držitelka mnoha prestižních cen a stipendií.  V Polsku je známá zejména jako jedna z vůdčích osobností a spoluzakladatelka polsko-ukrajinské skupiny DagaDana (skupina získala v roce 2011 cenu Fryderyk za album roku v kategorii folk/world music).  Dana se svou skupinou DAGADANA odehrála kolem 1000 koncertů na čtyřech kontinentech ve 30 zemích, koncertovala na místech, jako jsou marocké pouště, Zakázané město v Číně, na brazilské Virada Cultural, legendární Glastonbury a na mnoha dalších místech, kde sbírala výborné recenze od kritiků i publika. Zapojil se do mnoha hudebních projektů sahajících po etnické hudbě a kombinujících ji s jinými styly, jako je jazz nebo elektronika (mj. kapely: Babooshki, Shockolad).

 

 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

KDY: 10. června (10-18:00)

KDE: Studio Itaka, Korunní 35, Praha 2

CENA: 1190,-

PŘIHLÁŠKA

 

.........................Українська...................................................

Запрошуємо на співочі  майстер-класи з Даною Винницькою, українською композиторкою, піаністкою та вокалісткою гуртів Dagadana, Babooshki та Shockolad.

Під час наших зустрічей:

 • Попрацюємо над диханням, артикуляцією, відчуємо резонатори в тілі

 • навчимося слухати себе, але і співати в групі,

 • зосередимося на співзвучності 

 • повчимося імпровізувати

 • експериментувати зі звуком,

 • знаходити нові тембри та кольори

 • А головне за допомогою музики і співу заспокоюватися, зосереджуватися і гармонійно творити

 

Ми розучимо народні пісні з України, Болгарії та Польщі. Ознаоймимося з ритмічними впрами з Індії. Записатись на майстер-клас може кожен, для цього необов’язково мати музичну освіту.

Кілька слів про Дану:

Дана Винницька - співачка,піаністка та  композиторка. Походить з Івано-Франківська; випускниця Львівської музичної академії (кафедра композиції у класі професора Віктора Камінського); лауреатка багатьох  премій та стипендій. Співзасновниця польсько-українського гурту DagaDana (у 2011 році гурт отримав нагороду Fryderyk за альбом року folk/world music). Заграла понад 1000 концертів в 28 країнах світу. ЇЇ альбоми видалися в Польщі, Україні, Німеччині, Китаї та Японії.  Брала участь у багатьох музичних проектах в цілому світі,  презентуючи українську культуру і музику.

 

ОРГАНІЗАЦІЙНА ІНФОРМАЦІЯ

КОЛИ: 10/6/2023

ДЕ: Praha 2, Korunní 35, Studio Itaka

ВАРТІСТЬ: вхід вільний

ЗАЯВКА

CZ / EN