HLEDÁNÍ VLASTNÍHO HUDEBNÍHO JAZYKA, vede Lenka DUSILOVÁ

1. dubna 2023, Ostrava / dům kultury Poklad

Přihláška

 

Jedinečná příležitost strávit celý den s jednou z nejvýraznějších postav současné české hudební scény. Tentokrát to bude v Ostravě.

Workshop bude rozdělen do dvou bloků s pauzou na oběd (10:00–13:00 a 14:30–18:00)

Akce je pořádána ve spolupráci s KD Poklad v Ostravě.

Lenka Dusilová si svou cestu prošlapala sama, bez uměleckých škol a už dlouhé roky nepřestává fascinovat veřejnost i odbornou obec.

Svoje písničky si sama skládá, píše si texty a dovede si ke spolupráci vybírat hudebníky, kteří svým umem podtrhnou a podpoří sílu a sdělení její hudby.

To, co si přes vzlety a pády objevila a co ji pomohlo dostat se až tam, kde dnes je, bude sdílet i s vámi. Kapacita workshopu je omezena.

Lenka říká: „Jestli hledáte vlastní hudební jazyk a vyjádření, ráda se s Vámi podělím o své cenné zkušenosti a zapojím Vás do společného tvůrčího procesu. Nabízím možnost společně si zazpívat, zahrát, zkoušet pracovat s mými i Vašimi nápady tak, jak nám to naše společné vlastnosti v daný moment dovolí.

Neočekávejte kompoziční ani technicky sofistikovanou nalejvárnu, ale spíše intuitivní experiment a improvizaci bez záruky, což k mé osobnosti patří. Chci se s Vámi podělit o bohaté zkušenosti nabyté během dlouholetého tvůrčího i osobního procesu a úspěšného fungování na hudební scéně.

Moc se na vás těším.“

Lenka otevírá také široký prostor pro otázky a krátké individuální konzultace, na kterých se můžeme podívat na vaše hudební nápady, písně či interpretaci. V případě zájmu Vás provede základy loopování a ukáže Vám i možnosti své rozšířené technické sestavy.

Co budeme dělat?

 • pracovat s hlasem, vícehlasy i nástroji
 • popovídáme si o psaní, tvorbě, imaginaci, improvizaci a experimentování
 • zkusíme pracovat s looperem a rozšířenější technickou sestavou
 • řekneme si něco podpoře a možnostech, jak rozvíjet společně tvůrčím způsobem hudební nápady a záměry
 • povíme si něco o živém vystupování, interpretaci apod.
 • a samozřejmě budeme sdílet naše zkušenosti

Pro koho je workshop určen?

Workshop je určen hudebním hledačům, kteří mají za sebou nějakou základní pěveckou či hudební zkušenost a chtějí se nechat inspirovat Lenčiným hudebním vhledem a přístupem.

Účastníci si mohou (ale nemusí) připravit 1-2 písně či své vlastní hudební nápady buď ke společnému sdílení či konzultaci ohledně interpretace. Nástroje vítány!

                                                                                                                            Foto Jan Zrzavý

 

Lenka DUSILOVÁ je devítinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.

V šestnácti letech se stala ústřední tváří pražské rockové skupiny Sluníčko, následovala spolupráce s Lucií, s Davidem Kollerem pak i v příbuzné kapele Pusa. Poté přišla další úspěšná alba a spolupráce s Čechomorem, v San Francisku s americkými renomovanými hudebníky. Setkání se zástupci nově se rodící české jazzové komunity (Vertigo Quintet) nebo osudový souzvuk s hudební osobností, klavíristkou Beatou Hlavenkovou (a Clarinet Factory) vyústily ve spolupráci na velmi respektovaném a nevšedním eklektickém albu Eternal Seekers. Své čtvrté sóĺové album s názvem Baromantika, natočila zpěvačka ve spolupráci s Beatou Hlavenkovou a Tin Soldiers a zrodil se unikátní výsledek s vlastním hudebním jazykem, který se pohybuje ve vřelých i chladných akusticko-elektronických krajinách. Deska V hodině smrti byla již natočena jako Lenka Dusilová & Baromantika v roce 2014 a opět patřila mezi desky, o kterých se nejvíce mluvilo.

                                                                                                                           

 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

 • KDY: 1. dubna 2023 (10-13h a 14:30-18h)
 • KDE: Malá scéna KD Poklad, Matěje Kopeckého 675/21, Ostrava
 • CENA: 2200,-
 • KAPACITA 22 účastníků
 • PŘIHLÁŠKA

Aktivity Hlasohledu probíhají za podpory Evropské unie, Národního plánu obnovy, Hlavního města Prahy a Ministerstva kultury - děkujeme!

 

       

 

 

 

CZ / EN