VOKÁLNÍ INSPIROMAT

Deset večerů plných hudby a zpěvu pod vedením špičkových lektorů

Vyprodáno!

vedou:

Pavla Fendrichová, Marta Kloučková, Mirka Novak, Petra Ernyeiová, Ridina Ahmedová, Jan Bárta, Martin Kyšperský a Tomáš Reindl

Dílna s Martinem mKyšperským přesunuta na 2. prosince

Podnětné workshopy nabité tím, co by každý aspirující nebo aktivní vokalista měl vyzkoušet! Večery šité na míru zpěvákům, v podání lektorů, kteří ve svém oboru vynikají.

 

Na co se můžete těšit?

16/9     DECHOVÁ TECHNIKA - Pavla Fendrichová

23/9     HLASOVÁ TECHNIKA - Pavla Fendrichová

30/9     INTERPRETACE a "přítomnost na jevišti" - Mirka Novak

 7/10     INTERPRETACE a inspirační vzory - Marta Kloučková

14/10   CIRCLE SONGS, tréning hudební spontaneity - Ridina Ahmedová

21/10   IMPROVIZACE - Petra Ernyei

 4/11     INSPIRAČNÍ VEČER - Martin Kyšperský (přesunuto na 2.12. Studio Itaka)

11/11   PRÁCE S TĚLEM - jak na trému, přítomnost na jevišti, fyzická příprava - Jan Bárta

18/11   RYTMUS PRO ZPĚVÁKY - Tomáš Reindl

25/11   FINÁLNÍ JAMM SESSION účastníků - Lektoři zváni!

 

Lektoři

Pavla Fendrichová - pedagožka v současnosti působící na pražské DAMU a v Dejvickém divadle. Pro svůj ojedinělý citlivý celostní a laskavý přístup je vyhledávanou lektorkou vokálních workshopů a hlasovou poradkyní vokálních a vokálně instrumentálních těles. V její pedagogické činnosti je pro ni silným inspiračním zdrojem také její sbormistrovská práce a vlastní pěvecká cesta aktivní zpěvačky, mimo jiné v oblasti staré hudby, je členkou legendárního souboru Linha singers. Od počátku své pedagogické praxe se věnuje také terapii hlasových poruch a pracuje s hlasem jako s terapeutickým nástrojem.

Mirka Novak - soulová zpěvačka, hlasová trenérka a hudebnice. Univerzální pedagog, schopná pracovat se zpěvákem bez ohledu na styl, který dotyčný praktikuje. Ve snaze rozvinout svůj hudební potenciál pravidelně navštěvuje USA, kde spolupracuje s významnými muzikanty jazzové R’n’B funk soulové scény. Pracuje na různých hudebních projektech a vede pěvecké workshopy, hlasové dílny, spolupracuje s organizací Jazz Bez Hranic.

Marta Kloučková - je nepřehlédnutelnou součástí mladé české jazzové scény. Multi-žánrová zpěvačka, textařka a skladatelka. Je  členkou vokálního sextetu Skety a spolupracuje s tělesy a hudebníky napříč žánry. Od roku 2019 jste ji mohli slýchat na Českém rozhlasu Vltava v jazzových pořadech Úhel poslechu a Jazz and World Live, nyní připravuje a moderuje pořad Sedmé nebe (každou středu v podvečer), rovněž na ČRo Vltava.

Ridina Ahmedová - prvním hudebním stylem, kterému se věnovala profesionálně. Poté se ale z potřeby hledat autentičtější výraz vydala do méně probádaných zvukových krajin. Je autorkou a spoluautorkou hudby k několika divadelním představením, hostovala při nahrávání hudby k několika filmům, spolupracovala s řadou hudebníků. Zajímají ji možnosti hlasu jako sólového, nedoprovázeného nástroje, vedle zpívání vede také hlasové dílny. Na nich se pokouší zprostředkovávat účastníkům zkušenost, proč je smysluplné a obohacující zpívat, aniž bychom výsledný tvar museli nutně podrobovat estetickému hodnocení. Založila projekt Hlasohled, Zpěvomat aj.Sama vystupuje společně s basistou Petrem Tichým jako HLASkontraBAS.

Jan Bárta - věnuje se vlastní autorské a interpretační tvorbě zahrnující produkci, herectví, tanec a režii. Absolvoval v Amsterodamu čtyřleté studium na divadelní akademii. Je spoluzakladatelem Crewcollective z.s. s cílem pořádat kulturní a vzdělávací akce, systematicky propojovat umělce z jiných oborů a zprostředkovávat produkci jednotlivých umělců v Čechách i zahraničí. Zabývá se prací s dětmi se zaměřením na pohybovou a dramatickou výchovu, a to i v kontextu dramaterapie.

Petra Ernyei - narodila se v Praze, maminka Češka a tatínek narozený v anglii maďarsko-slovenským rodičům. Vyrůstala v hudebním prostředí, tatínek Andrej Ernyei byl uznávaný hudebník a banjista hrající tradiční jazz. První zkušenosti nasbírala v Originálním Pražském Synkopickém Orchestru dále v Pražském Swingovém Orchestru, ale hlavně v malých jazzových uskupeních. V roce 2008 si založila kapelu Petra Ernyei Quartet. Koncertuje na českých i mezinárodních podiích, účastní se domácích i zahraničních festivalů.

Tomáš Reindl - hudebbní skladatel, multiinstrumentalista, hráč na tabla, pedagogba muzikolog. Ve své hudbě rád překračuje žánrové bariéry, inspiruje se starými evropskými i mimoevropskými tradicemi. Zároveň však využívá i moderní hudební technologie a procesy. Jako prakticky jediný v ČR se zabývá do hloubky indickou rytmikou a hrou na indická tabla. V současné dově vyučuje Etnomuzikologii a další předěty na hudební fakultě AMU v Praze.

Martin Evžen Kyšperský - je brněnský alternativní hudebník, frontman a hlavní autor repertoáru skupiny Květy, kterou založil v roce 1999. Kromě toho ale působil či působí v dalších kapelách a projektech, včetně svých sólových. Skládá divadelní soundtracky, hudbu pro rozhlasové pořady. Působí jako aranžér a producent. Je autorem knížky pro dětí a sbírky básní. Mohli jste ho rovněž vidět v pár televizních i filmových rolích. Je držitelem několika hudebních cen Anděl. Od roku 2008 je členem volného sdružení Osamělí písničkáři. V roce 2018 přišla jeho domovská kapela s projektem YM, ve kterém si každý ze členů natočí svoji sólovou desku jednoho žánru.

Organizační informace

  • KDE: Studio Itaka, Korunní 35, Praha 2
  • KDY: 16. září - 2. prosince / čtvrtek 18:30 -21h
  • PRO KOHO: pro aktivní zpěváky a vokalisty
  • CENA: 4800,-
  • PŘIHLÁŠKY ZDE (vyprodáno)

Jestli se Vám naše dílny líbí a chcete nás podpořit, můžete zaplatit vyšší cenu za kurzovné na dílnu. Přičtěte k ceně kurzovného 350/600/1000 Kč (vyberte si částku) a celkovou výši sponzorského kursovného zašlete obvyklým způsobem na náš účet. Více o tom, proč a jak podpořit Hlasohled a jak s Vašim darem naložíme, si můžete přečíst v odkazu Podpořte nás.

 

   

 

CZ / EN