28.–30. listopadu – Hlas nebe, hlas země – Izrael

HLAS NEBE, HLAS ZEMĚ

Victoria HANNA (Izrael) a Ridina AHMEDOVÁ (ČR)

28.–30. listopadu, Neot Semadar, Izrael

Fascinující setkání dvou jedinečných umělkyň na třídenním workshopu HLAS NEBE, HLAS ZEMĚ. Victoria Hanna a Ridina Ahmedová spolu s vámi v pouštní krajině jižního Izraele.

Přijeďte zkoumat svůj hlas, přijeďte se stát poutníky společných zvukových krajin!

 

O dílně

Naše setkání nese téma přírody a krajiny. Strávíme spolu tři dny v pozoruhodné scenérii oázy  uprostřed izraelské pouště ve zkoumání zvuku a hlasu a budeme pozorovat, jak hlas zrcadlí zcela odlišnou krajinu.
Budeme hledat propojení mezi tím co vidíme, slyšíme a cítíme, budeme vytvářet skladby z vjemů různých smyslů. Staneme se poutníky vlastních i společných zvukových krajin.

Izraelská část proběhne na fascinujícím místě, které nelze popsat, je třeba jej zažít: v oáze Neot Semadar na samém jihu Izraele, uprostřed pouště. Viz www.neot-semadar.com

   

Co přinese Victoria

Vokální workshop v přírodě, inspirovaný hebrejskými kabalistickými texty. Do hloubky jdoucí setkání s lidským hlasem.

Ve starobylých kultuách byl hlas a zvuk byly nedílnou součástí ozdravovacích obřadů a nejrůznějších příběhů – pokusíme se porozumět tomu, co to skutečně znamená. Toto budeme procvičovat a také se do hloubky ptát v intenzivním třídenním kurzu. Tělo propojíme se základními živly – zemí, vzduchem, vodou a ohněm.

Budeme zkoumat skrze vlastní hlubinnou zkušenost, kde v našem těle rezonuje která samohláska a souhláska. Použití hlasu a řeči v posvátných literách biblického jazyka nám otevře nová pole vhledu a tvořivosti. Pochopíme, jak toto v každém jazyce přímo ovlivňuje provedení každé písně. Jazyk a zvuk jsou prostorové kouzlo, proudící z duše do těla a fyzického prostoru, v němž existujeme.

Co přinese Ridina

Ridina říká: "Práce s hlasem mě fascinuje. Hlas umožnuje blízké a intenzivní sdílení mezi lidmi. Je to prostředek, kterým přirozeně a v radosti navazujeme kontakt se sebou i s druhými. Budeme objevovat tento rozměr setkávání. Společný zpěv nabízí vrchovatou měrou to, co v dnešní společnosti chybí – pospolitost, sdílení, propojení.

Budeme oživovat a rozvíjet naši přirozenou a spontánní schopnost vytvářet hudbu, která nás těší, z jednoduchých zadání - protože to máme všichni na dosah.

 

O lektorkách

Victoria HANNA

Victoria Hanna je hlasová umělkyně a zpěvačka mezinárodního renomé, která se věnuje tvůrčí práci ve všech koutech světa

více na → Victoria Hanna

 

Ridina AHMEDOVÁ

Ridina Ahmedová je hudebnice a lektorka s bohatou uměleckou zkušeností. Vedle sólových koncertů vystupuje spolu s kontrabasistou Petrem Tichým jako oceňované duo "HLASkontraBAS". Vede hlasové dílny, založila Hlasohled a také vytváří projekt Zpěvomat, který přináší živý zpěv do veřejných prostor ve městech.

více na → Ridina Ahmedová

 

Organizační informace

  • Kdy: 28.-30. listopadu 2019
    Dílna bude probíhat od čtvrtka ve 14 h. do soboty do 15 h.
  • Kde: Kibbutz Neot Semadar a okolní poušť - www.neot-semadar.com
  • Pro koho: pro zájemce všech pěveckých zkušeností
  • Cena zahrnuje kurzovné, ubytování na 2 noci a stravu počínaje čtvrteční večeří a konče sobotním obědem:
  • 2200 ILS (15 220 Kč)  při ubytování v dvoulůžkových pokojích 
  • 2020 ILS (13 970 Kč) při ubytování v pětilůžkové jurtě.
  • DOPRAVA: Doprava do Kibbutzu není zahrnutá v ceně: Nejsnazší je letět do Eilatu (letenky jsou teď velmi levné) a dopravu z Eilatu zajistí kibbutz za náklady na benzín - je to  asi 45 min cesty. Nebo tam lze dojet ze severu (Jeruzalem, Tel Aviv) autobusem, který staví u kibbutzu (podrobné informace dodáme)

PROGRAM:

čtvrtek 28.11.
13h příjezd do kibbutzu, ubytování
14-15h prohlídka kibbutzu s průvodcem
15h koláč a čaj/káva, hlasový workshop  do 18h
18.30-19.30 večeře
20-22.30 workshop
 
pátek 29.11.
6.30 - 8h "silence walk" s obyvateli kibbutzu (volitelné) - ranní chůze v tichosti
8h - snídaně
9-12.30 workshop
13-14h oběd
14-15 pauza po obědě
15-17 workshop
19h-20.30 společná šabatová večeře s oslavou
21.30 workshop - vokální session společně se stálými obyvateli Neot Semadaru
 
Sobota 30.11.
8h  koláč a káva/čaj
8.30-10.30 workshop
10.30 - 11.30 pozdní snídaně
12-15 workshop
15-16 pozdní oběd
16-17 závěrečné setkání - uzavření workshopu, odjezd
 
V kibbutzu je možné přespat i další noc na neděli za poplatek 200 ILS/noc (cca 1384 Kč) v dvoulůžkovém pokoji nebo 100 ILS/noc (cca 692 Kč) v jurtě (cena nezahrnuje snídani).
 
V případě dalších otázek pište na info@hlasohled.cz.

 

Jestli se Vám naše dílny líbí a chcete nás podpořit, můžete zaplatit vyšší cenu za kurzovné na dílnu. Přičtěte k ceně kurzovného 350/600/1000 Kč (vyberte si částku) a celkovou výši sponzorského kursovného zašlete obvyklým způsobem na náš účet. Více o tom, proč a jak podpořit Hlasohled a jak s Vašim darem naložíme, si můžete přečíst v odkazu Podpořte nás.

Akce se koná za podpory hlavního města Prahy a Ministerstva kultury ČR.

 

 
CZ / EN