16.–18. března – Čas pro hlas

ČAS PRO HLAS

vede Ridina Ahmedová a Dora Krátká

pátek, sobota a neděle 16.–18. března

 

Náš hlas. Je pořád s námi, ale často nám je cizí. Je naším odrazem, ale někdy nám zůstává zvláštním způsobem nepřístupný a vzdálený... během společného víkendu si k němu budeme hledat cestu.  Dílna je otevřena  i těm, kteří ji už našli, ale rádi by svůj hlas poznali z nových stránek a úhlů.

Výtvarné umění nám skrze barvy, tvary a linie vytvoří bezpečný ale hluboký prostor, kde se se svým hlasem setkat, pracovat s ním, nově ho nahlédnout a rozvinout. Je mocným zrcadlem, díky kterému můžeme poznat netušené vztahy a souvislosti.

Budeme osvobozovat hlas od naučených stereotypů a budeme objevovat jeho další rozměry – pod vedením Ridiny zvukově a pod vedením Doroty  výtvarně.

Budeme kreslit a malovat zvuk a dáme svobodu tomu, co nám bude společně vznikat pod rukama – zaboříme ruce do hlíny a rozezníme ji. 

Dorota KRÁTKÁ

Výtvarnice, scénografka, herečka a lektorka, absolvovala Spšg a Vošg Hellichova a poté DAMU, podílí se autorsky na řadě představení a performancí. 

více na dorakratka.wordpress.com

Ridina AHMEDOVÁ

Hudebnice a lektorka, dlouhodobě se věnuje práci s hlasem, podílela se na řadě hudebních projektů, momentálně působí v duu HLASkontraBAS (nominace na cenu Anděl 2016).

Více ZDE.

Organizační informace

  • Kdy: 16.–18. března 2017: pátek 19.00–21.00, sobota 10.00–18.00 neděle 10.00–14.30
  • Kde: V krásném prostředí Statku Bernard obklopeném přírodou.
    Ubytování je možné ve 2 až 4 lůžkových pokojích a cena se pohybuje v rozmezí 825– 970 Kč  za pobyt podle počtu lůžek na pokoji. V rámci víkendu bude také možné si doobjednat masáž.
  • Cena: 2600,- včetně společné bohaté snídaně formou švédského stolu. 
  • PŘIHLÁŠKA

Akce se koná za podpory hlavního měta Prahy a Ministerstva kultury ČR.

Praha     
CZ / EN