15.–16. srpna – Umět naslouchat svému hlasu! – Iva BITTOVÁ

UMĚT NASLOUCHAT SVÉMU HLASU!

vede Iva BITTOVÁ (ČR)

sobota 15. a neděle 16. srpna, Litomyšl

 Zpěvačka, houslistka a skladatelka Iva Bittová je nepřehlédnutelnou postavou tuzemské a i světové hudební scény. V současnosti žije střídavě v USA a v ČR a přestože v zahraničí vede dílny pravidelně, svojí první českou dílnu uspořádala až v roce 2013 -  a je nám ctí, že se tak stalo na pozvání Hlasohledu. Jak říká, cítí, že už dozrála do období, kdy má co předávat

Jsme velice rádi, že přijala Iva opět pozvání a 22 zájemcí bude mít možnost strávit víkend společnou prací v krásných prostorách nově zrekonstruovaného pivovaru v bezprostřední blízkosti zámku a zámeckých zahrad. 

V rámci své dílny Iva Bittová nabídne účastníkům vhled do jejího jedinečného přístupu k improvizaci a kompozici. Zvláštní důraz je pak kladen na vliv přírodních a přirozených zvuků na nás a na naše hudební myšlení, které u samotné Bittové vytváří nadstavbu nad její klasickou techniku. O svých dílnách říká: „Nejdůležitější je otevřená mysl a spousta energie.  Snažím se, aby účastníci vyjadřovali svoje nejhlubší emoce, aby svoji duši otiskli do zvuku a abychom přímo na dílně probudili proud tvořivosti.”

Více informací o lektorce naleznete ZDE, přihláška je ke stažení ZDE.

Od účastníků se očekává, že budou mít, jak říká lektorka, "nějaký kontakt s hudebním světem" - tedy předpokládáme, že budou zvyklí se vyjadřovat prostřednictvím hudby nebo se jí nějak věnovat. Také se očekává, že budou připraveni jít naplno do společné práce. Počet osob na dílně je omezen na 30 účastníků.

Dílna proběhne ve dnech 15. a 16. srpna, v sobotu od 10 do 17.30 s pauzou na oběd (cca 90min) a v neděli od 10 do 15.30 v zámeckém pivovaru v Litomyšli – nyní Evropské školícím centru. Na sobotu večer plánujeme, v případě hezkého počasí, společné grilování v prostorách pivovaru.

Cena dílny je 4200,- Kč. Přímo v pivovaru je k dispozici příjemné a cenově dostupné ubytování. Více informací naleznete na ZDE  anebo se můžete obrátit na Hanku Blažkovou, produkce@hlasohled.cz , tel 603 525 752. Pro účastníky naší dílny jsme předběžně rezervovali lůžka hostelového typu, při rezervaci prosím zmiňte, že jedete na seminář Hlasohledu.

 

 

CZ / EN