31. prosince – Prozpívat se do nového roku: Kruhové písně – David ESKENAZY (Francie)

PROZPÍVAT SE DO NOVÉHO ROKU: KRUHOVÉ PÍSNĚ A VOKÁLNÍ IMPROVIZACE

vede David ESKENAZY (Francie)

čvrtek 31. prosince, 16h - 00.05

  

Hlasohled právě završuje 10 let své existence a tato dílna je malým dárkem pro naše přátele a podporovatele. Děkujeme že jste tu s námi, bez Vás bychom nebyli!

Kurzovné na tuto dílnu je výjimečně nízké: pro ty, co za těch deset let zůčastnili jakékoliv dílny Hlasohledu, je to 300,- Kč plus něco dobrého na společný stůl (nejlépe doma vytvořeného :-) , pro všechny ostatní je to (stále symbolických) 700,- Kč plus něco dobrého.

Davida Eskenazyho už známe - po skvělé dílně, kterou zde vedl v roce 2014, jsme moc rádi, že se k nám vrací, aby společně s účastníky přeplul do Nového roku ve zpěvu.

David Eskenazy je virtuózním jazzovým kontrabasistou, ale především se dlouhodobě a intenzivně věnuje zpěvu a práci s hlasem. Vytvořil si vlastní metodiku pro výuku jazzové vokální improvizace (více ZDE) , jejíž věhlas se už šíří za hranice Francie (například jí svým žákům doporučuje spolupracovnice Bobbyho McFerrina, zpěvačka Rhiannon) a své studenty, které učí i přes Skype, má David už v řadě zemí světa. Pražská dílna ale bude věnovaná tzv Circle songs, kruhovým písním, což je tvar současně prostý, takže přístupný zpěvákům všech úrovní, ale současně i velmi silný. David k tomu říká:

 "Kruhové písně jsou jednoduchou tradiční formou zpívání, kde skupina stojí v kruhu a předává si dokola základní motiv.  Na podkladu tohoto motivu se pak jednotliví zpěváci střídají v improvizaci. Kruhové zpívání poskytuje pro zpívající ideální prostor, ve kterém mohou poslouchat sebe i celek, sdílet s druhými a zároveň i prozkoumávat vlastní zvukovou improvizaci. Budeme zkoumat:

RYTMUS:

- hraní si se zvukomalbou, práce s rytmickým frázováním
- rytmická stabilita v rámci skupiny: jak se neztratit, když okolo mě zní různé rytmické party
- polyrytmický zpěv: jak improvizovat a současně poslouchát ostatní

ZVUK:

 -práce s dynamikou při následování sólisty
- skládání zvukových ploch a a vrstev pod vedením lektora tak, aby vznikla pestrý a pohromadě držící tvar
- zkoumání různorodosti barev hlasu - cílem je, aby byli zpívající schopni slyšet a uvědomit si - - zabarvení všech ostatních hlasů zároveň, aniž by přitom ztratili ze zřetele svůj vlastní hlas.

IMPROVIZACI:

- práce s improvizací jednotlivců na podkladu skupinového doprovodu
- průzkum různých metod skupinové improvizace
- skupina se dohodne na "pravidlech hry" a poté vytváří vlastní skladby
 
Více o lektorovi se dozvíte ZDE.
 
POZOR - Dílna je určena pro malou skupinu pouze 14 účastníků! Doporučujeme včasné přihlášení.

Místo konání: Studio Naboso, Školská 12, Praha 1. 

Cena dílny je 300,- plus něco dobrého na společný stůl - pro všechny, kdo se kdy zúčastnili nějaké dílny Hlasohledu; pro ostatní je cena 700,- plus něco dobrého na společný stůl.

Dílna potrvá od 16 do 19.30  a od 21 do 00.05.V pauze bude společná večeře. Hlásit se lze Hance Blažkové, produkce@hlasohled.cz , tel 603 52 57 52.

Jestli se Vám naše dílny líbí a chcete nás podpořit, můžete zaplatit vyšší cenu za kursovné na dílnu. Přičtěte k ceně kurzovného 350 Kč/600Kč/1000Kč (vyberte si částku) a celkovou výši sponzorského kursovného zašlete obvyklým způsobem na náš účet. Více o tom proč a jak podpořit Hlasohled a jak s Vašim darem naložíme si můžete přečíst v odkazu Podpořte nás.

CZ / EN