29. listopadu – Lidové adventní a vánoční písně – Jitka ŠURANSKÁ

LIDOVÉ ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ PÍSNĚ

vede Jitka ŠURANSKÁ (ČR)

neděle 29. listopadu 2015 (první adventní neděle)

Klášter kapucínů na Hradčaněch, Praha

 

Letošní Advent můžete zahájit společným zpíváním v krásných prostorách kapucínského kláštera na Hradčanech. Letos přijala pozvání k vedení dílny houslistka a zpěvačka Jitka Šuranská, která k tomu říká:

"Když mě Hlasohled oslovil s nabídkou vést tento workshop, zpočátku jsem váhala. Nejsem etnomuzikoložka, písně, které zpívám, vybírám pocitově, občas je upravuji a někdy nedodržuji ani krajový dialekt. U některých ani nevím, odkud vlastně pocházejí. Přesto doufám, že i tak jim sloužím. Snažím se, aby byly živé.

Zpěv je emoce. A ať už jste, nebo nejste věřící, symbolika naděje v adventních a vánočních písních v sobě nese radost a klid. A trošku svátečního očekávání. Vezměte si hudební nástroje a přiveďte s sebou všechny rodinné příslušníky a přátele, se kterými rádi zpíváte. Budeme zpívat jednohlasně i vícehlasně a třeba založíme i kapelu, sejde – li se nás dost muzikantů. Ráda bych, abyste si z tohoto workshopu odnesli v zápisu a nahrávce několik písní, které Vám pak doma budou dělat předvánoční a vánoční radost.

Těším se na Vás."

Dílna je otevřená účastníkům všech úrovní, na míře zkušenosti nezáleží.

Jitka Šuranská je houslistka a zpěvačka, která se věnuje interpretaci a úpravám lidových písní (nejen) z Moravy. (více zde)

Dílna proběhne v kapucínském klášteře Na Hradčanech, Loretánské náměstí 99/6, Praha 1, na první adventní neděli od 10.00 do 17.30, v poledne s 90minutovou pauzou na oběd. Přihlášku si lze stáhnout ZDE

Cena 750 Kč, pro studenty, důchodce, osoby na rodičovské dovolené  a pro více členů rodiny 620,- na osobu.

V klášteře je možné za poplatek také přespat - viz odkaz.

CZ / EN