26.–27. září – Vokální improvizace: Hudební svoboda projevu – Grzegorz KARNAS (Polsko)

VOKÁLNÍ IMPROVIZACE - HUDEBNÍ SVOBODA PROJEVU

sobota 26. září - neděle 27. září

vede Grzegorz KARNAS (Polsko)

  

 

Grzegorz Karnas je jazzový vokalista. Jeho věhlas už přesáhl hranice Polska, kde je považován za špičkového interpreta a "enfant terrible" hudební scény a postupně se zabydluje i na světových pódiích. Slyšet jej naživo je ničemu nepodobný zážitek; jeho projev je svobodný až drzý, chvíli úplně ignoruje tradiční formu jazzové skladby i takzvaně "správné" zpívání, aby v zápětí s velikou lehkostí a krásou vklouzl zpět do čisté intonace a mistrné jazzové improvizace. Napětí mezi těmito dvěma prolínajícími se polohami spolu s Karnasovým přirozeným charismatem dělá z jeho koncertu fascinující dobrodružství. 

Gregorz učí zpěv, práci s hlasem a  techniky dýchání a vede workshopy pro zpěváky, kteří chtějí rozšířit škálu svých hudebních vyjadřovacích možností.

Během víkendu se skupina bude věnovat skládání takzvaných "kruhových písní", skrze které si účastníci vyzkouší práci s rytmem a polyrytmickými motivy. Vzniká tak živý improvizačný sbor a jeho členové na sebe vrství jednotlivé rytmické figury a jsou schopni vytvořit "perkusivní efekt". Na tuto směs rytmů se poté přidávají melodie, které se během zpívání mění a sbor následuje signály toho, kdo sbor vede.

Prostor bude věnován také několika jen zdánlivě samozřejmým aspektům - dechu, artikulaci a tvorbě přirozené barvy hlasu, tak aby si zpěv zachoval to co je zásadní - možnost sdělovat emoce. 

Vítaní jsou zpívající všech úrovní, nezáleží na míře zkušenosti.

 

Více o lektorovi ZDE, přihlášku na dílnu si můžete stáhnout ZDE.

Místo konání: Studio ITAKA, Korunní 35, Praha 2.

Dílna bude probíhat sobotu od 10 do 17.30 h a v neděli od 9.30 do 16.30h, pokaždé s 90 min pauzou na oběd. Cena za dílnu je 1750,-/1550 pro důchodce, studenty a osoby na rodičovské dovolené. Dílna bude vedena v angličtině a tlumočena do češtiny.

Pro mimopražské možnost přespání na místě ve vlastním spacáku, je ale třeba dohodnout to předem s Hankou Blažkovou, tel. 603 52 57 52 nebo produkce@hlasohled.cz.

Jestli se Vám naše dílny líbí a chcete nás podpořit, můžete zaplatit vyšší cenu za kursovné na dílnu. Přičtěte k ceně kurzovného 350 Kč/600Kč/1000Kč (vyberte si částku) a celkovou výši sponzorského kursovného zašlete obvyklým způsobem na náš účet. Více o tom proč a jak podpořit Hlasohled a jak s Vašim darem naložíme si můžete přečíst v odkazu Podpořte nás.

CZ / EN