25.–26. října – Starobylé zpěvy Finska a Karélie – Sanna KURKI-SUONIO (Finsko)

STAROBYLÉ ZPĚVY FINSKA A KARÉLIE

vede Sanna Kurki-Suonio (Finsko)

víkend 25.-26. října

Dílna pod vedením mezinárodné respektované zpěvačky obdařené podmanivým hlasem, dlouholeté členky známé severské skupiny Hedningarna, hrající world music vycházející ze staré severské hudby. Podílela se na pozoruhodných a capella projektech, jako bylo například CD Suden aika a řada dalších projektů. Nyní už Sanna řadu let vystupuje také sólově a kromě koncertní činnosti i vyučuje zpěv.

"Během dílny budou účastníci seznámeni se severskými pěveckými technikami a naučí se písně z Finska i z Karélie, což je kulturně specifická oblast s vlastním jazykem, nacházející se na území Finska i Ruska. Písně budou jednohlasé i polyfonní, zpěváci si také vyzkouší improvizaci. Každý z dnů bude začínat rozezpíváním a hlasovou rozcvičkou a bude končit uvolňujícími cvičeními." Workshop přinese možnost zažít společný zpěv a vhled do autentické finské hudební tradice prostřednictvím mimořádné zpěvačky a současně zkušené pedagožky. 

Místo konání: Studio ITAKA, Korunní 35, Praha 2. Dílna bude probíhat v sobotu 13.00 - 16.00 a 17.00 - 19.30 a v neděli 9.30 - 16.00h s pauzou na oběd. Cena za dílnu je 1750,-/1550 pro důchodce, studenty a osoby na rodičovské dovolené. Dílna bude tlumočena do češtiny. Pro mimopražské možnost přespání po domluvě s produkční, tel. 603 52 57 52 nebo produkce@hlasohled.cz.

Partnerem dílny je Skandinávský dům   

Jestli se Vám naše dílny líbí a chcete nás podpořit, můžete zaplatit vyšší cenu za kursovné na dílnu. Přičtěte k ceně kurzovného 350 Kč/600Kč/1000Kč (vyberte si částku) a celkovou výši sponzorského kursovného zašlete obvyklým způsobem na náš účet. Více o tom proč a jak podpořit Hlasohled a jak s Vašim darem naložíme si můžete přečíst v odkazu Podpořte nás.

CZ / EN