27.–28. září – Kruhové písně a vokální improvizace – David ESKENAZY (Francie)

KRUHOVÉ PÍSNĚ A VOKÁLNÍ IMPROVIZACE

Vede David ESKENAZY (Francie)

víkend 27.-28. září

 

 

David Eskenazy je virtuózním jazzovým kontrabasistou, který se také dlouhodobě a intenzivně věnuje zpěvu a práci s hlasem. Vytvořil si vlastní metodiku pro výuku jazzové vokální improvizace (více ZDE)  a jeho pražská dílna bude věnována takzvaným kruhovým písním. David na vysvětlenou říká:

 "Kruhové písně jsou jednoduchou tradiční formou zpívání, kde skupina stojí v kruhu a předává si dokola základní motiv.  Na podkladu tohoto motivu se pak jednotliví zpěváci střídají v improvizaci. Kruhové zpívání poskytuje pro zpívající ideální prostor, ve kterém mohou poslouchat sebe i celek, sdílet s druhými a zároveň i prozkoumávat vlastní zvukovou improvizaci. Zaměříme se na následující aspekty:

  

RYTMUS:

- hraní si se zvukomalbou, práce s rytmickým frázováním
- rytmická stabilita v rámci skupiny: jak se neztratit, když okolo mě zní různé rytmické party
- polyrytmický zpěv: jak improvizovat a současně poslouchát ostatní

ZVUK:

 -práce s dynamikou při následování sólisty
- skládání zvukových ploch a a vrstev pod vedením lektora tak, aby vznikla pestrý a pohromadě držící tvar
- zkoumání různorodosti barev hlasu - cílem je, aby byli zpívající schopni slyšet a uvědomit si - - zabarvení všech ostatních hlasů zároveň, aniž by přitom ztratili ze zřetele svůj vlastní hlas.

IMPROVIZACE:

- práce s improvizací jednotlivců na podkladu skupinového doprovodu
- průzkum různých metod skupinové improvizace
- skupina se dohodne na "pravidlech hry" a poté vytváří vlastní skladby
 
Více o lektorovi se dozvíte ZDE.
Přihlášku si můžete stáhnout ZDE.
 
POZOR - Dílna je určena pro malou skupinu pouze 14 účastníků! Doporučujeme včasné přihlášení.

Místo konání: Studio ITAKA, Korunní 35, Praha 2. Dílna bude probíhat v sobotu od 10 do 17.30 a v neděli od 9.30 do 17h, pokaždé s 90 min pauzou na oběd. Cena za dílnu je 1750,-/1550 pro důchodce, studenty a osoby na rodičovské dovolené. Dílna bude tlumočena do češtiny. Pro mimopražské možnost přespání po domluvě s produkční, tel. 723 278 061 nebo produkce@hlasohled.cz.

Jestli se Vám naše dílny líbí a chcete nás podpořit, můžete zaplatit vyšší cenu za kursovné na dílnu. Přičtěte k ceně kurzovného 350 Kč/600Kč/1000Kč (vyberte si částku) a celkovou výši sponzorského kursovného zašlete obvyklým způsobem na náš účet. Více o tom proč a jak podpořit Hlasohled a jak s Vašim darem naložíme si můžete přečíst v odkazu Podpořte nás.

CZ / EN