21. září – Laboratoř lidského hlasu: Hlas jako zrcadlo osobnosti – Ivana VOSTÁRKOVÁ

LABORATOŘ LIDSKÉHO HLASU: HLAS JAKO ZRCADLO OSOBNOSTI

vede Ivana VOSTÁRKOVÁ (ČR)

sobota 21. září

 

Celodenní seminář s respektovanou hlasovou pedagožkou navazuje na příspěvek, který si Ivana Vostárková připravila v rámci konference Hlasohledu v listopadu loňského roku. Téma "Co se lze dozvědět o člověku poslechem jeho hlasu?" se vyjevilo jako natolik zajímavé a nosné, že si dle našeho názoru si jednoznačně zaslouží větší prostor, než byl hodinový vstup.

Hlavním tématem bude analýza ukázek hlasového projevu různých osobností české kulturní i  politické scény a veřejného života. Účastníci budou sledovat konkrétní osoby a naslouchat jejich hlasům a na základě osobních zkušeností, smyslových dojmů a citových dopadů objevovat a pojmenovávat, co všechno může lidský hlas o člověku vypovídat. Lektorka dodává: "Kvalita hlasu není jen hodnotou estetickou, je zrcadlem osobnosti, výpovědí o lidském organismu a psychice a jejich vzájemném vztahu. Hlasivky jsou psychicky nejovlivnitelnějším orgánem člověka - hlas vypovídá o neopakovatelnosti, originalitě a jedinečnosti."

Ivana Vostárková je hlasovou pedagožkou, mimo jiné působí na DAMU, jako terapeutka hlasem v psychoterapeutickém centru, lektoruje semináře. Více informací o ní naleznete ZDE.

Přihlášku si stáhnete ZDE.

Seminář se koná v sobotu 21. září od 10 do 17.30h v Českém muzeu hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1. Cena je 790,-/ 690,- pro studenty, důchodce a osoby na rodičovské dovolené.

CZ / EN