9.–10. června – Africké polyfonie – Coco MBASSI (Kamerun)

AFRICKÉ POLYFONIE

vede COCO MBASSI (Kamerun)

sobota 9. a neděle 10. června 2011

Kamerunská zpěvačka Coco Mbassi si respekt na světové world music scéně vydobyla již svým prvním albem Sepia, které vydala v roce 2001. Do Prahy přijíždí na pozvání Hlasohledu, aby vedla dílnu tradičních afrických polyfonií.

Coco na svých workshopech vychází z principu začlenění každého účastníka, respektu k jeho osobnosti a společné písně staví s využitím pestrosti lidí jako obohacujícího prostředku. Cílem je znovuobjevení vlastního hlasu nehodnotící hledání vlastního autentického projevu a vyjádření. Coco využívá také tělové perkuse.

Dílna začíná rozhýbáním a rozezpíváním, k čemuž patří dechová cvičení a uvolnění inspirované Alexandrovou technikou a jinými metodami. Poté skupina začíná společným brumendem, posloucháním sebe sama i ostatních a následuje společné zpívání.

Před odchodem Coco účastníky provádí „usazením", které pomáhá nechat zážitek za sebou a zároveň si z něj odnést vše dobré, co během dílny účastníci naleznou.

Více informací o lektorce a další hudební ukázky naleznete ZDE.

Přihlášku si můžete stáhnout ZDE.

Mediální partner: Partner akce:

Dílna proběhne v sobotu od 10 do 18h a v neděli od 9.30 do 16h v prostorách Taiji Akademie, Polská 1, Praha 2, v Riegerových sadech. Cena je 1850,- / 1750 pro studenty, důchodce a osoby na rodičovské dovolené. Dílna bude vedena v angličtině a tlumočena do češtiny.

 

CZ / EN