15.–17. října – Hledej hlasem v podzemí: Hlasová dílna v hornickém skanzenu Důl Mayrau – Petr VÁŠA a Tomáš ŽIŽKA

HLEDEJ HLASEM V PODZEMÍ - Hlasová dílna v hornickém skanzenu Důl Mayrau s Petrem Vášou a Tomášem Žižkou

pátek 15., sobota 16. a neděle 17. října 2010

 

 

Po loňské zkušenosti z bubenečské historické čističky odpadních vod bude téma hlasu jako nástroje k prozkoumávání a zachycování specifického prostoru v podání Petra Váši a Tomáše Žižky pokračovat i tento rok. Workshop se uskuteční v netradičním industriálním prostoru kladenského hornického skanzenu Důl Mayrau. Účastníci budou mít možnost pokusit se hlasově a hudebně zpracovat zážitek členitého a nezvyklého prostoru, který si budou hlasově „osahávat".

Site specific projekty nabízejí jak účastníkům setkání s prostorem, který je jedinečný a současně neznámý. Ve chvíli kdy se v takovémto prostoru ocitneme, jsme nuceni zpozornět, dívat se a objevovat, naslouchat. Bývalý důl Mayrau je jedinečným místem se zcela specifickou historií a atmosférou. Více informací a fotografie dolu naleznete ZDE.

Petr Váša je zkušený hudebník, hlasový experimentátor a lektor, zakladatel takzvaného „fyzického básnictví", své kurzy vedl již na řadě prestižních škol, m.j. na brněnské JAMU, pražské VŠUP a mnoha dalších. Scénograf Tomáš Žižka je zakladatelem a vůdčí osobností sdružení Mamapapa, zabývajícího se site specific projekty. Působí také jako vedoucí kabinetu scénografie na pražské DAMU.Více informací o lektorech zde: Petr Váša , Tomáš Žižka

 

Dílna proběhne v hornickém skanzenu Mayrau v obci Vinařice u Kladna ve dnech 15-17. října 2010 - v pátek od 14 do 19h, v sobotu od 10 do 18 s pauzou na oběd, v neděli od 10 do 17h s tím, že v 16h proběhne závěrečná prezentace.

Cena je 1 800,- / 1650,- pro studenty, důchodce a osoby na rodičovské dovolené.

Přímo ve Vinařicích je možno zamluvit si přespání ve velmi jednoduché až trošku sparťanské ubytovně Slunečnice - viz stránky. Ubytování možno rezervovat naším prostřednictvím, v případě většího počtu účastníků je zde možnost, že bychom dostali slevu /zatím nepotvrzeno/. Další možností je ubytování v Kladně, možností je celá řada; cesta do Vinařic trvá autobusem 10 minut, v případě potřeby může cestu z/do Kladna zajistit naše produkční. Doplňující informace rádi podáme na vyžádání.

CZ / EN