SANKARAN Suba (Indie/Kanada) a Dylan BELL (Kanada)

SUBA SANKARAN

 

 

 

 

 

SUBA SANKARAN

 

Hudební kariéra Suby Sankaran začala v mladém věku studiem jihoindického klasického zpěvu a perkusí u jejího otce, virtuózního perkusisty Trichyho Sankarana.

V roce 1997 absolvovala York University, kde studovala jazz, ranou hudbu, world music a současnou improvizaci. V roce 2002 získala titul Master of Arts v oboru etnomuzikologie. Je uměleckou vedoucí oceněného indicko-jazzového souboru Autorickshaw a pravidelně spolupracuje s dalšími soubory world music, včetně Trichy´s Trio a nedávno také Evergreen Club Contemporary Gamelan a perkusní skupiny NEXUS. Hranice žánrů překračuje v souboru FreePlay Duo. Byla nominována na cenu JUNO (kanadská obdoba „Grammy€œ" - pozn. překladatele).

S lehkostí spojuje hudební světy napříč stoletími i žánry. Vystupovala v Kanadě, Spojených státech, v Evropě a v Indii. Mimo jiné vystupovala také s Peterem Gabrielem a na koncertě pro Nelsona Mandelu.

Suba Sankaran je žádanou soukromou učitelkou, pedagožkou, sbormistryní, aranžérkou, porotkyní a skladatelkou. Po celém světě už vedla mnoho sborových dílen. Skládá, nahrává a produkuje hudbu pro divadlo, film, rádio a pro jihoindický i moderní tanec. Nedávno spolupracovala s režisérkou Deepou Mehtou, jejíž film Water byl nominován na Oskara.

Více informací naleznete na www.subasankaran.com .

 

DYLAN BELL

Dylan Bell je všestranným hudebníkem - vokalistou, instrumentalistou, skladatelem, aranžérem, hudebním režisérem a producentem i zvukařem - a také členem skupiny Autorickshaw. Na York University studoval hru na piano, kontrabas, perkuse a také dirigování. Titul BFA získal v roce 1995, v roce 1997 na Western University pak tituly B.Ed a OTC.

Je stálicí kanadské hudební scény - zpíval a zpívá s mnoha významnými kanadskými vokálními soubory, včetně Cadence, Hampton Avenue (oceněnou jako vokální skupina roku časopisem Jazz Report) a The Nathanie DettChorale,. Když nezpívá, působí jako hráč na klávesy a basista a spolupracuje s různými umělci. I on byl nominován na cenu JUNO. Za míchacím pultem Dylan produkoval nebo zvukařsky formoval několik oceněných alb.

Svou skladatelskou prací si Dylan vydobyl mezinárodní uznání. Získal ocenění John Lennon International Songwriting Competition za nejlepší jazzovou píseň roku 2005 a Contemporary A Cappella Recording Award za nejlepší původní píseň roku 2006. Jeho skladby znějí v různorodých kontextech. Zpívají je sbory Victoria Scholars a Canadian Chamber Choir, vokální kapela Cadence a brzy zazní i na MTV.

Více informací naleznete na www.dylanbell.ca .

 

HUDEBNÍ UKÁZKY:

Manju nihar - http://autorickshaw.bandcamp.com/track/manju-nihar

Ragam - http://autorickshaw.bandcamp.com/track/ragam

Tanam - http://autorickshaw.bandcamp.com/track/tanam


 

 

 

 


CZ / EN