KALI ČERCHEŇ (Slovensko)

Kali Čercheň (Slovensko)

 

 

Milan Godla (1967) - zpěv
Milan pochází z hudebnické rodiny a je jedním ze zakládajících členů divadla Romathan. Zpěvák, herec, autor a překladatel divadelních scénářů, dramaturg, textař. Jeho silný hlas ho proslavil na Slovensku i v Čechách jako vynikajícího interpreta tradičních romských písní. Milan se zúčastnil několika mezinárodních projektů, např. Romanovela - láska v překladu, který byl prezentován v mnoha zemích Evropy. V roce 2004 získal Cenu primátora města Košice. Milan je navíc předním romským lingvistou a soudním překladatelem.
 
Marián Balog (1972) - zpěv
Marián je od založení divadla Romathan jeho sólistou. Režisér, herec, zpěvák. Skládá hudbu, píše poezii a divadelní hry, které i režíruje. Účinkoval také v několika slovenských a českých filmech, např. Zpráva o putování studentů Petra a Jakuba (režie Drahomíra Vihanová, 2000). Diváci ho mohli vidět i v několika představeních romského divadla Rota ve Vídni. Spolu s Milanem byli několikrát oceněn Cenou literárního fondu Bratislava za různé divadelní role, scénáře a režisérskou práci. V roce 2007 obdržel Cenu města Košice.
 
Jaroslav Godla (1986) - zpěv, kytara
Jako Milanův syn v podstatě vyrostl na prknech divadla Romathan. V 17 letech vyhrál prestižní soutěž romských talentů Romano hangoro. Po absolvování konzervatoře nastoupil do divadla Romathan jako herec, zpěvák a tanečník.

První sólové CD Kali Čercheň nazvané Kaj te žav vyšlo v červnu 2008 u vydavatelství Indies Records..

Hudbu Kali Čercheň si můžete poslechnout na: www.myspace.com/kalicerchen

Rozhovor s Kali Čercheň vzniklý pro Hlasohled si můžete přečíst ZDE.

 

CZ / EN