FENDRICHOVÁ Pavla (ČR)

 hlasová pedagožka, sbormistryně a zpěvačka

 

Pedagožka v současnosti působící na pražské DAMU a v Dejvickém divadle. Po studiích vyučovala hlavní obor zpěv na pěveckém a muzikálovém oddělení Konzervatoře a VOŠ J. Ježka, působila také na Týnské škole a PedF UK, kde vyučovala studenty oboru Sbormistrovství chrámové hudby.

Pro svůj ojedinělý citlivý celostní a laskavý přístup je vyhledávanou lektorkou vokálních workshopů (Německo- Jazz Akademie Dortmund, Švédsko, Švýcarsko ,SR, ČR) a hlasovou poradkyní (spolupráce s Českou televizí a pražskými divadly- Dejvické divadlo, Divadlo Minor, Národní divadlo, Divadlo Nablízko, …) vokálních a vokálně-instrumentálních těles (Skupina Hm..., Zkoleduj se, atd.).

Mezi její studenty patří řada předních českých i slovenských zpěváků (např. Vojtěch Dyk, Beata Hlavenková - cena Anděl 2019 Interpretka roku) a herců (držitelka ceny Anděl 2018 Interpretka roku - Bára Poláková, Martha Issová, Petr Vaněk, Kateřina Šildová,...) . Byla hlasovou koučkou projektu MASS Leonarda Bernsteina pro představitele hlavní role celebranta Vojtěcha Dyka a všechny vedlejší pěvecké role Street choru. V říjnu 2018 s touto rolí exceloval Vojtěch Dyk ve Vídeňském Konzerthausu v konkurenci zahraničních interpretů za doprovodu orchetru ORF Vienna Radio Symphony Orchestra .

V její pedagogické činnosti je pro ni silným inspiračním zdrojem také její sbormistrovská práce a vlastní pěvecká cesta aktivní zpěvačky, mimo jiné v oblasti staré hudby, je členkou legendárního souboru Linha singers. Od počátku své pedagogické praxe se věnuje také terapii hlasových poruch a pracuje s hlasem jako s terapeutickým nástrojem.

CZ / EN