LINDSTRØM Signe Marie (Dánsko)

Signe Marie LINDSTRØM

 

Signe absolvovala pětiletý magisterský studijní program Muzikoterapie na univerzitě v Aalborgu v Dánsku (2006). Sedm let pracuje jako muzikoterapeutka s vážně nemocnými nebo umírajícími pacienty a s jejich rodinami v hospicu Kamillianer Gårdens a dále se také věnuje práci s ženskou skupinou a s mládeží a věnuje se i individuální terapii v Centru pro rehabilitaci traumatizovaných uprchlíků.

Svoji práci představila během posledních pěti let na několika národních a mezinárodních konferencích v Dánsku, Anglii a v Itálii. V poslední době vyučovala v Bielle v Itálii odborný předmět Muzikoterapie v onkologii. 

Signe se zabývá zkoumáním hlasu od dětství.  Byla sólistkou už jako desetiletá v poloprofesionálních dětských kapelách a souborech. Od té doby působila v nepřeberném množství kapel různých žánrů: rocku, popu, muzikálu i jazzu. Účastnila se řady hlasových seminářů a kurzů s dánskými a mezinárodními učiteli např. v divadle Roye Harta  (Francie), zabývala se archetypální prací s hlasem (Kathrine Faber), tradičním laponský zpěvem joik (Mari Boine) 

Skládá hudbu pro různé interprety a také se zabývá etnickou lidovou hudbou.

 

CZ / EN