BOUDA Jiří (ČR)

Jiří BOUDA (ČR)

Hudbě se věnuji již od předškolního věku. Hrál jsem na housle, kytaru a poté studoval bicí a perkusní nástroje u absolventa JAMU Ladislava Šišky. Během svých pobytů v africké Guineji, kde jsem strávil půl roku, jsem se zabýval přístupem jednotlivých kmenů ke hře na africké nástroje. Na djembe jsem se učil u mistrů jako Famadou Konate, Mohamed Bangoura, Fadouba Oulare, Harouna Dembele, Bronislav Pavlíček... Na balafon u Epiny (Abdoulaye Bangoury), Kanazoe, Abdoulaye Dembele... Na koru u Djakali Kone, Adama Doughty...a dalších. V roce 2013 jsem strávil měsíc na Kubě, kde jsem se věnoval afrokubánským nástrojům.

O Hru na tělo (Body music) se aktivně zajímám od roku 2008, kdy mne svými groovy okouzlil americký muzikant a choreograf Keith Terry. Absolvoval jsem řadu seminářů s učiteli jako Fernando Barba, LeeLa Petronio, Jep Melendez, Sandy Silva, Javier Romero Naranjo a další. V roce 2012 jsem se účastnil mezinárodního festivalu Body music v Istanbulu.

Pět let jsem působil v kapele Tshjamm a poté v kapele Tubabu hrající tradiční západoafrické rytmy. Účastnil jsem se řady hudebních projektů na různých festivalech a spolupracoval se skupinami Shivanam a Avrix. Nyní skládám hudbu a koncertuji na západoafrickou harfu koru v duetu s Pavlem Šmídem (kytara) ve skupině KORAJUNGLEJAZZ. Máme za sebou úspěšné koncerty jak v České republice, tak Švýcarsku, Francii, Španělsku či Itálii. V současnosti pořádám semináře, koncerty, teambuildingy a programy do škol po celé ČR. Vzdělávám se u skladatele Davida Rottera a vedu hudební kurzy jak pro děti, tak pro dospělé v Brně v pohybovém studiu Bosorka, kde také doprovázím kurzy afrického tance Aleny Chládkové.

CZ / EN