ANGELOV Igor (ČR)

Igor ANGELOV (ČR)

 

Igor Angelov vystudoval dirigování na konzervatoři Jaroslava Ježka a výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě UK v Praze. Dlouhodobě se soustředí na rozkrývání obsahových souvislostí v duchovní hudbě.

Od roku 1990 se zabývá středověkou a renesanční hudbou a gregoriánským chorálem. Komponuje scénické hudební pořady na témata staré a liturgické hudby. Oslovuje ho propojování různých hudebních žánrů a proudů (stará hudba, etnické nástroje, moderní experimenty, vážná hudba, světlo a zvuk). Spolupracuje s hudebníky, výtvarníky, light-designery, herci a performery.

V průběhu svého sbormistrovského působení založil několik těles. Byl regenschorim baziliky Sv. Jakuba v Praze. V současnosti působí na Arcibiskupském gymnáziu, kde založil pěvecký sbor a symfonický orchestr. Se studenty vytváří hudební scénická představení artificiální hudby i jazzu.

Jako skladatel, dirigent, hudební režisér a producent se podílel na vytvoření celé řady nahrávek CD, filmové, scénické ale především duchovní hudby. Ve své vydavatelské práci se zaměřuje na bibliofilské prezentování unikátních děl hudební historie.

Dlouhodobě se zabývá duchovním působením hudby a filosofií v hudbě. V posledních letech se soustředí na prožitkovou práci s obsahem a duchovními souvislostmi: místo-architektura-hudba.

CZ / EN