AMAT Laurie (USA)

Laurie AMAT (USA) 

 

Laurie Amat je hlasovou experimentátorkou, skladatelkou a improvizátorkou, pohybující se už řadu let mezi žánry.Má široký hudební záměr zahrnující jak moderní komorní hudbu, operní díla, sólové experimenty a improvizace, punk rock či populární písně. Zpívala snad všude, od obývacích pokojů, klubů a hospod, přes podzemní galerie, katedrály, hrady, zámky, bunkry, tunely až po koncertní sály. Po celé Evropě je známá a respektovaná díky svým vystoupením jak sólovým, tak ve spolupráci s řadou dalších umělců.

Laurie Amat rozhodně není neznámá ani v České republice, neboť k její pestré hudební minulosti patří např. také spolupráce s u nás legendární kapelou The Residents na projektu Freak Show. Ve svých současných projektech se Laurie Amat zabývá elektronickou hudbou a je členkou improvizačního tria Swirm (bubeník David Grollman a trumpetista Brad Henkel). Pracuje také na performancích „Phaser Chords“ s Diane Douglas. K nedávným patří např. její vystoupení v Kalifornii na hudebním festivalu Noisefest and Loopfest či četná vystoupení s vokálním uskupením Bob Marsh´s Music v Luggage Store Gallery v San Francisku. 

Laurie Amat se zabývá širokými možnostmi hlasu, dechu a těla. Její schopnost pracovat se začínajícími vokalisty a dalšími umělci pramení z pozornosti, kterou věnuje síle hlasu jako nástroji, který bezprostředním a přímým způsobem vyjadřuje lidské emoce a individuální příběhy. Výsledkem je zkoumání těla i smyslů, které ustavičně atakuje dosavadní hranice.

 

CZ / EN