Alice Bauer (ČR)

Alice Bauer autenticky interpretuje nejen americkou hudbu - odevzdala se blues, jazzu a gospelu od jejich počátečních podob až po současné varianty. K tomu přispělo nejen její studium na Konzervatoři J. Ježka a znalosti z oboru fonetika, ale také schopnost mluvit a psát anglicky prakticky jako rodilý mluvčí.

Kromě sólových projektů s Janem Kořínkem, Jiřím Polydorem, Tomášem Impellizzerim a dalšími hráči na klávesové nástroje je její hlavní uměleckou náplní práce v nejen jazzovém a cappella ansámblu Skety. Působí také v Originálním pražském synkopickém orchestru, s jehož pokračovateli chystá projekt zaměřený na starší taneční hudbu, jazz a blues v klubu Blues sklep formou instruktivních stylových jam-sessions.

V rámci činnosti Sket i mimo ni Alice vedla vokální workshopy na Taiwanu, v Německu i v Čechách (např. Joyful Noise v Brně 2015 a 2017, Lomnická sborová dílna 2017 a 2018). Součástí této činnosti jsou i sborové i ansámblové workshopy na Prague A Cappela Festival, který Skety zaštiťují.

www.alicebauer.cz/

CZ / EN