PSANÍ TEXTŮ, vede Pétur Þór Benediktsson (ISL)

PŘIHLÁŠKA
 
Petur Ben je oceňovaný islandský skladatel, textař, zpěvák a kytarista. Vyučuje tvorbu textů a jeho alba získala řadu ocenění, mimo jiné Islandic music Award. Spolupracoval s Nickem Cavem, Emilianou Torrini a mnoha dalšími hudebníky (viz níže). Teď představujeme jeho první workshop v ČR.
 
 Foto / Eddi Jónsson
 
 
V průběhu workshopu se studenti seznámí se metodami psaní textu a to prakticky trénovat. Použití rýmu a jeho forem, stavbu věty v próze, popisy předmětů, popisy postav, popisy místa, časování. Cílem je, aby si studenti prohloubili porozumění tvorby textu a mohli aplikovat tradiční i nové techniky ve vlastní autorské tvorbě.
 
Na konci kurzu by studenti měli:
 
  • znát hlavní formy textů písní
  • být schopni pracovat s jazykem, poeziíi a metaforou
  • strukturovat svůj text s jasným záměrem

 Pétur Þór Benediktsson

 
Oceňovaný islandský skladatel, textař, zpěvák, producent, aranžér a kytarista. Spolupracoval se Shahzad Ismaily, Nickem Cavem, Mugisonem, Sóley, Amiinou, Lay Low, a Emilíanou Torrini. V roce 2006 vydané album “Wine For My Weekness” získalo cenu Islandic Music Award za nejlepší rockové album a v roce 2012 bylo nominované na nejlepší album v téže soutěži. Ben zároveň obdržel cenu Kraumur za své sólové album „God’s Lonley Man“. Má široký záběr sahající od jemných minimalistických lidových písní až po Black Metal. Skládal hudbu pro komorní soubory a pěvecké sbory, ale skládá i filmovou a televizní hudbu. Je držitelem ceny Edda Award, kterou získal v kategorii nejlepší filmová hudba za film Meatalhead (2013) a televizní pořad Prisoners (2017). Napsal také hudbu k osmi dílům televizního seriálu „The Valhalla Murders“ (2020) a islandskému filmu Solitude (2023). V loňském roce složil také skladbu pro český HLASkontraBAS octet na jejich chystané album Kaleidoscapes (2024).
 
 
            

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

KDE: Konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka / učebna 302, Roškotova 1692, Praha 4

KDY: v úterý 12. března 2024 od 13-15h

Omezený počet účastníků

Vstup zdarma - registrace nutná

 

Dílna bude vedena v angličtině.

PŘIHLÁŠKA

Podpořeno Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem prostřednictvím Fondů EHP.

 

 

Aktivity Hlasohledu probíhají za podpory Evropské unie, Národního plánu obnovy, Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury a aktuální workshop za podpory konzervatoře Jaroslava Ježka - děkujeme!

   

                

                  

 

 

CZ / EN