SBORŮVKY

SBORŮVKY - plné hrsti zpívání

Sbor pro děti, které chtějí zpívat pro radost, přijímá od února nové zpěváčky!

Nábor do velkých i malých Sborůvek na 2. pololetí

PŘIHLÁŠKY

 

 

Dětský sboreček pod vedením hudebnice Terezy Staňkové  je sbor otevřený všem dětem, které chtějí zpívat s radostí a pro radost. Ve Sborůvkách si děti hrají s hudbou a písničkami, podílí se na výběru repertoáru a mimoděk se naučí i noty a další dovednosti. Protože zpívání je především radost :-)

 

Jak to vypadá ve Sborůvkách?

Zpívat může každý

Sbormistryně Tereza Staňková říká: "Sborůvky vítají všechny děti, které mají chuť to zkusit. Považuji za důležité, aby děti mohly zpívat, ač jim to třeba na začátku nejde a nezpívají čistě. Mám zkušenost ze sborečku v ZUŠ, že se vždy rozezpívají, zvlášť pokud je písničky baví. Proto neděláme vstupní zkoušky. Není ani podmínkou znát hudební nauku – poznáváme ji přirozeně a učíme se hudební teorii spolu s praxí. Ze zkušenosti vím, že se v mnou vedeném sboru moc líbí klukům :-)  ve sboru při ZUŠ, který jsem vedla, jich byla téměř polovina."

  

Zpíváme to, co nás baví

Zpíváme lidové písně různých národů, ale i umělé a populární písně, spirituály a kánony. Chceme zpívat rozhodně písničky, nás budou bavit! Především temperamentnější písně děti strhnou. Ráda zařazuji romské a židovské písně, které i přes jazykovou bariéru bývají u dětí naprosto nejoblíbenější. Písničky upravuji pro děti podle jejich možností a schopností – jak v rozsahu, tak i třeba přidáním dalších hlasů, či nástrojů, na které děti hrají (pokud se chtějí zapojit). Je nádherné pozorovat, jak se děti postupně zapojují s dalšími nápady, jak začínají nad písničkami a hudbou celkově přemýšlet jinak.

Hrajeme si s hudbou a nebojíme se tvořit

Vymýšlíme si rozezpívání a třeba i texty k písničkám. Když se někdo chce zapojit s nástrojem, na který hraje, může si zahrát mezihru nebo předehru, kterou vymyslíme podle jeho pokročilosti. A třeba postavíme i doprovodnou kapelu s pomocí rodičů!

Rodiče jsou vítáni

Pokud se někteří rodiče budou chtít zapojit více, budeme moc rádi. Krom vítané pomoci s koncerty a jinými organizačními drobnostmi bych ráda rodiče občas zapojila jako doprovodnou kapelu, pokud se mezi námi najdou hudebníci, kteří budou chtít.

Zpíváme pro radost

Chceme společně prožívat (a občas předávat) radost z hudby. Nemáme tedy v plánu účastnit se pěveckých soutěží ani velkého množství koncertů. Dvakrát do roka máme koncert a před ním jedno odpolední nedělní soustředění. Dvakrát do roka jsou také v plánu otevřené hodiny. A pokud není možné se potkávat, scházíme se dál online.

Kdo jsem a jaké mám zkušenosti?

Jmenuji se Tereza Staňková. Vystudovala jsem obory Zpěv a Skladba na konzervatoři Jaroslava Ježka. Vedu ženský sbor Lelia a smíšený sbor pro nezpěváky Molydury. Zpívám v kapele Thea & Coming Out. Skládám především pro sbory. Více o mě najdete na thea.cz.

Čas a místo zkoušek

  • Mladší Sborůvky: 6–9 let pondělí 15.30–16.20 
  • Starší Sborůvky: 9-13 let pondělí 16:30-17:20
  • Zkušebna: ZŠ Letohradská 1, Praha 7

Kurzovné

Kurzovné se platí ve formě zálohy vždy na jedno pololetí. Je splatné k 30. září/15. únoru či do 14 dní po tom, co se dítě ke Sborůvkám připojí. Po domluvě s lektorkou je možné kdykoliv přijít na Sborůvkovou ochutnávku, která je zdarma.

  • 2800 Kč za pololetí
  • poskytujeme sourozeneckou slevu - kurzovné pak je 2400 Kč za pololetí za druhé či každé další dítě.

Kontakt a přihláška

  • V případě dotazů pište, volejte.
  • S otázkami na vedení sboru se můžete obracet přímo na sbormistryni Terezu Staňkovou: thea.stankova@gmail.com.
  • Ohledně přihlašování, kurzovného a organizace pište Lucce Křivinkové - sboruvky@hlasohled.cz, tel 608 125 307.
  • PŘIHLÁŠKY / Nábor dětí na 2. pololetí otevřen. Hlašte se!

 

Činnost Hlasohledu podporuje hl. m. Praha - děkujeme!

Praha  

 

 

 

CZ / EN