PRAHA / HLEDÁNÍ VLASTNÍHO HUDEBNÍHO JAZYKA, vede Lenka DUSILOVÁ

 

25.-26. února 2023, Praha

PŘIHLÁŠKA

 

Čeká nás víkendový hudební čas s jednou z nejvýraznějších postav na současné české scéně. Lenka Dusilová si svou cestu prošlapala sama, bez uměleckých škol a už dlouhé roky nepřestává fascinovat veřejnost i odbornou obec.

Svoje písničky si sama skládá, píše si texty a dovede si ke spolupráci vybírat hudebníky, kteří svým umem podtrhnou a podpoří sílu a sdělení její hudby.

To, co si přes vzlety a pády objevila a co ji pomohlo dostat se až tam, kde dnes je, bude během dvou dní sdílet možná i s vámi. Kapacita workshopu je omezena.

Lenka říká:

Jestli hledáte vlastní hudební jazyk a vyjádření, ráda se s Vámi podělím o své cenné zkušenosti a zapojím Vás do společného tvůrčího procesu. Nabízím možnost společně si zazpívat, zahrát, zkoušet pracovat s mými i Vašimi nápady tak, jak nám to naše společné vlastnosti v daný moment dovolí. 

Neočekávejte kompoziční ani technicky sofistikovanou nalejvárnu, ale spíše intuitivní experiment a improvizaci bez záruky, což k mé osobnosti patří. Chci se s Vámi podělit o bohaté zkušenosti nabyté během dlouholetého tvůrčího i osobního procesu a úspěšného fungování na hudební scéně.

Moc se na vás těším."

Lenka otevírá také široký prostor pro otázky a krátké individuální konzultace, na kterých se můžeme podívat na Vaše hudební nápady, písně či interpretaci. V případě zájmu Vás provede základy loopování a ukáže Vám i možnosti své rozšířené technické sestavy.

 

CO BUDEME DĚLAT?

 • pracovat s hlasem, vícehlasy i nástroji
 • popovídáme si o psaní, tvorbě, imaginaci, improvizaci a  experimentování
 • zkusíme pracovat s looperem a rozšířenější technickou sestavou
 • řekneme si něco podpoře a možnostech, jak rozvíjet společně tvůrčím způsobem hudební nápady a záměry
 • povíme si něco o živém vystupování, interpretaci apod.
 • a samozřejmě budeme sdílet naše zkušenosti

Workshop je určen hudebním hledačům, kteří mají za sebou nějakou základní pěveckou či hudební zkušenost a chtějí se nechat inspirovat Lenčiným hudebním vhledem a přístupem.

Účastníci si mohou (ale nemusí) připravit 1-2 písně či své vlastní hudební nápady buď ke společnému sdílení či konzultaci ohledně interpretace. Nástroje vítány. 

 

foto Jan Zrzavý

Lenka DUSILOVÁ, devítinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.

V šestnácti letech se stala ústřední tváří pražské rockové skupiny Sluníčko, následovala spolupráce s Lucií, s Davidem Kollerem pak i v příbuzné kapele Pusa. Poté přišla další úspěšná alba a spolupráce s Čechomorem,  v San Francisku s americkými renomovanými hudebníky. Setkání se zástupci nově se rodící české jazzové komunity (Vertigo Quintet) nebo osudový souzvuk s hudební osobností, klavíristkou Beatou Hlavenkovou (a Clarinet Factory) vyústily ve spolupráci na velmi respektovaném a nevšedním eklektickém albu Eternal Seekers. Své čtvrté sóĺové album s názvem Baromantika, natočila zpěvačka ve spolupráci s Beatou Hlavenkovou a Tin Soldiers a zrodil se unikátní výsledek s vlastním hudebním jazykem, který se pohybuje ve vřelých i chladných akusticko-elektronických krajinách. Deska V hodině smrti byla již natočena jako Lenka Dusilová &  Baromantika v roce 2014 a opět patřila mezi desky, o kterých se nejvíce mluvilo.

Nové řadové album ŘEKA (2020) je plavbou skrze různobarevné hudební imaginace, které jsou z části inspirovány mikropříběhy a nekonkrétními ozvěnami Lenčiny rodové linie a její současnou realitou, ve které se učí víc věřit svým schopnostem a přírodním zákonitostem, metaforicky odráží různorodou dynamiku a vlastnosti systému, který je ovlivňován svým okolím – terénem, počasím a přirozenými i nepřirozenými ději v krajině. Tímto je každá „řeka“ jedinečná.“ V roce 2021 se vydala nejen na sólové turné s novou deskou, ale představila i nový projekt s kapelou Květy.

 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

 • KDY: 25.-26. února 2023 (10-13h a 14:30-17h)
 • KDE: Studio Itaka, Korunní 35, Praha 2
 • CENA do 22. ledna
  var. symbol: 
  pokud jdete na celý víkend:  252602
  jen sobota 25.února: 2502
  jen neděle 26. února: 2602

  3900,- (za celý víkend)

  2100,- (jen jeden den)

  CENA od  23. ledna dál

  4100,- (za oba dny)

  2200,- (jen jeden den)

 •  KAPACITA 22 účastníků

 • PŘIHLÁŠKA

Aktivity Hlasohledu probíhají za podpory Evropské unie, Národního plánu obnovy, Hlavního města Prahy a Ministerstva kultury - děkujeme!

 

       

 

 

 

CZ / EN