ZPĚVOMAT podruhé v NYMBURCE, vede Alžběta Nováková

letošní jediný Zpěvomat  se rozezní v rámci nymburského festivalu Múzy na valech.

Sobota 16. září / ZDARMA

PŘIHLÁŠKA

Nymburk se podruhé rozezní Zpěvomatem díky spolupráci s festivalem Můzy na valech a nymburským kulturním centrem. Máme velkou radost, že tradice byla založena a moc se těšíme na jediný letošní Zpěvomat a na charismatickou Alžbětu Novákovou, která ho povede.

 

Zpěvomat 2018, Praha, jedna z lektorek Alžběta Nováková

 

Přidat do Zpěvomatu se může každý, těšíme se na vás. Podrobnosti najdete u přihlášky. Podpořte zpěváky a posaďte se do Zpěvomatu... vítán je každý, kdo jde kolem. Vše je zdarma - jak tříhodinová dopolední dílna s lektorkou, tak odpolední Zpěvomat v ulicích Nymburka. Děkujeme festivalu, který do organizace akce vložil své síly a finančně ho podpořil!

 

O CO VLASTNĚ JDE?

Projekt ZPĚVOMAT vytvořila hudebnice Ridina Ahmedová z potřeby setkávat se ve zpívání i s jinými lidmi, než těmi, kteří už vědí, že zpívat má smysl a kteří navštěvují dílny a koncerty.

Zpěvomat je "pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích". Chodci, kteří náhodně procházejí kolem Zpěvomatu a zaujme je, se mohou posadit na židli doprostřed kruhu zpívajících. Dostane se jim silného zážitku, kdy hudba vzniká pouze pro ně, a zároveň je celé obklopuje.

Video o Zpěvomatu zde.

 

CO JE SMYSLEM?

Zasáhnout živým zpěvem lidi z ulice, mnohdy asi i takové, kteří by se se zpíváním běžně nesetkali, nebo by si na to za jiných okolností neudělali čas. A pro zpívající je to příležitost zažít svůj hlas zase v jiném prostředí a v jiných souvislostech. Dost možná to celé přinese nečekané zážitky a zkušenosti.

Fotografie z minulého Zpěvomatu zde.

ALŽBĚTA NOVÁKOVÁ

pouliční živel, zpěvačka a divadelnice, milovnice loopstationu

Alžběta působila v Divadle Husa na provázku, v divadle Continuo, Theatre de la Liberté  a ve Společnosti Dr.Krásy. Je spoluzakladatelkou kabaretního seskupení Vlkabaret a divadla Teatrofon a autorkou hudby  k představení  Bezbožné dievky a pouličního představení CirKuSvěta. Za autorskou hudbu k akrobatickému představení  Emílie získala hlavní cenu na  italském Festival Teatrale  Internazionale „Castelodi  Gorizia“ . V současné době působí jako zpěvačka a autorka hudby v novocirkusovém  seskupení V.O.S.A. theatre, které reprezentovalo české pouliční divadlo na světové výstavě Expo 2010 v Šanghaji.  Kromě hlasových lekcí pro dospělé se věnuje hudebně-pohybovým aktivitám pro  děti z dětských domovů /organizace Múzy dětem/ a pro romské děti z vyloučené lokality Chánov /projekt Kreativní partnerství/.

"Divadlo a hudba na ulici mě fascinuje svou bezprostředností, otevřeností a nepředvídatelností. Vybízí k improvizaci a nabízí nečekaná setkání a zážitky."

 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

KDE / Sraz zpěváků v 10:15 u vodárenské věže (Vodárenská ulice) / Zkouška zpěváků na Valech v Nymburce 10.30-13:30 / Zpěvomat pak bude znít v areálu ulic Jízdecká a Na valech (v okolí vodárenské věže) 15:00-17:30h

KDY / sobota 16. září dopoledne pro zpěváky / odpoledne i pro diváky

ÚČAST / ZDARMA

PŘIHLÁŠKA

 

Finančně Zpěvomat podpořil festival MŮZY NA VALECH a NYMBURSKÉ KULTURNÍ CENTRUM

 

 

 

CZ / EN