VINX (USA)

sobota 13. května, Praha - studio ITAKA

PŘIHLÁŠKA / for English scroll down

Hudba je jen další jazyk, který hledá příběh.“ 

„Vinx je jako dárek, který byste dali někomu, na kom vám opravdu záleží.“- Stevie Wonder

Mezinárodně uznávaný zpěvák, producent a skladatel Vinx De'Jon Parrette se po deseti letech vrací do Hlasohledu, aby v Praze vedl vokální workshop. Účasníky seznámí s metodikou, kterou používal jako vyučující na světoznámé Berklee College of Music a které nadále využívá na svých retreatech a workshopech Artist Within a Soul Kitchen.

Cílem bude rozšíření hlasových schopností. 

  „Vinx se podobně jako slavní zpěváci 40. a 50. let může pochlubit sametovým hlasem, který pojme romantickou rapsodii stejně snadno jako jazzové zákruty. Přidáme-li k této záviděníhodné dovednosti ještě talent pro perkusní invenci, jaký nemá obdoby, a schopnost vykouzlit zvukovou náladu, vznikne neobyčejná hudba z alba Big'n'Round…“Jazz Times

„…Vinx je pozoruhodný hudebník, který dokáže zpívat naléhavým, všeobjímajícím barytonem, a při tom vytvářet na buben složité a proměnlivé rytmy…“The New York Times

 „Vinxe jsem poprvé viděl v malém klubu v Santa Monice, který se jmenuje At My Place. Byl jsem před tím v kině a cestou, když jsem šel k autu, začalo pršet. Zašel jsem do toho klubu, objednal si pivo a čekal, až déšt přestane. Na druhém konci klubu hrál chlapík s modrými vlasy na africký mluvící buben. Jen on a buben, bez kapely. Slyšel jsem každou nuanci i detail výrazu, se kterými se jeho baryton proplétal a vzlétal melodiemi, ze kterých mi zůstala pusa dokořán, jak jsem zíral plný toho pocitu úžasu a závisti, který velcí umělci někdy vzbuzují. Na melodiích, které zpíval, bylo nejzajímavější, že jedinou vokální linkou dokázal evokovat harmonickou strukturu písní, aniž by ho doprovázel nějaký harmonický nástroj. To je vzácný talent. Počkal jsem do přestávky a šel jsem se mu představit do zákulisí. Zeptal jsem se ho, jestli má nahrávací smlouvu a řekl, že nemá. „Tak teď už máte.“ Chtěl jsem, aby nahrávka měla na posluchače stejný účinek, jako to náhodné setkání mělo na mě. Je výjimečný. Jeho hudbu nebylo potřeba moc přikrášlovat, je elegantní sama o sobě. Jediná práce, co na mě jako na producenta zbyla, bylo nadšeně poslouchat. Nemusíte radit těm, kdo už vědí, nemusíte hecovat někoho, kdo už hoří vášní. Vinx má co říct. Nechte ho, ať vám to řekne sám.“ Sting

To je pár svědectví o skvělém muzikantovi, který  přijal pozvání Hlasohledu. 

 

 Čemu se budeme věnovat?

  • Zahřívacím cvičením
  • Harmonii jako přirozenému hudebnímu elementu
  • Zpěvu jako jinému druhu konverzace (plynulost jazyka)
  • Hledání autentického hlasu 
  • Nuancím scatu (nástroje, dialogy, vlivy, barvy)
  • Používání vibrata a vedení vokálních licků

Vokální workshop je určen pro zpěváky všech úrovní. Hlas je ze všech hudebních nástrojů nejcitlivější a nejvíce spojený s emocemil. Pojďme společně objevovat vlastní schopnosti a talenty.

Vinx je mezinárodně uspěšný umělec a pedagog prestižní Berklee College of Music.Fanoušci ho znají jako perkusionistu a zpěváka, jeho hudba je řazena k jazzu, soulu, world music a je jedinečná. Díky svému vlastnímu stylu je přirovnáván k takovým osobnostem, jako jsou Nat "King" Cole a Harry Belafonte, stejně jako Sam Cooke nebo Bobbie McFerrin. Vinxe si často pamatujeme jako člena kapely na Stingově turné Soul Cages Tour! Spolupracoval také s různými umělci, od Stevieho Wondera, Herbieho Hancocka, Cher, Cassandry Wilson, Dariuse Ruckera, Tracyho Chapmana, Willa Downeyho, Toma Jonese, Taj Mahala,Jungle Funk a dalších.

 

 

V předvečer workshopu se v klubu Jazzdock uskuteční Vinxův koncert - Jazz 4 kontinentů. Zakoupení VIP vstupenky (2600 Kč) Vám zajístí přednostní sezení u pódia v přímém kontaktu s kapelou a také celodenní vstupné na workshop v hodnotě 2100 Kč. Registrace na stránkách Hlasohledu nutná, děkujeme.

 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

  • KDE: Praha, Studio Itaka, Korunní 35
  • KDY: sobota 13. května (10-13 a 14:30 - 17:30)
  • CENA workshopu: Cena 2100,- / sleva pro studenty 1900,-
  • PLATBA workshopu: převodem na účet 2316803319/0800, VS 213052023 nebo platbou přes QR kód (nezapomeňte uvést variabilní symbol)

  • PŘIHLÁŠKA
  • VIP VSTUPENKA (vstup na koncert v Jazzdocku + workshop) ke koupi zde.

 

 ----------------------------ENGLISH------------------------------------------------------

Music is just another language in need of a story.

Internationally acclaimed vocalist, producer and songwriter Vinx De'Jon Parrette returns to Hlasohled to lead a vocal training workshop for select participants in Prague, Czech Republic. 

Based on the curriculum he used as a professor at the world famous Berklee College of Music and continues to use at his Artist Within and Soul Kitchen retreats and workshops, participants will expand their vocal abilities through a series of exercises designed by VINX. If wanted very group participant will receive focused advice from Vinx. 

This vocal workshop will focus on the following:

  • Warming up exercises
  • Harmony is natural
  • Singing as easy as conversation (fluency in the language)
  • Finding your authentic voice  
  • (truth, honesty, slave to the heart through common song)
  • The nuances of scatting (instruments, dialogues, influences, colours)
  •  Using vibrato glide and guide vocal licks!

The Hlasohled vocal workshop will inspire and train singers of all levels. The voice is the most sensitive and emotionally connected of all musical instruments. Please Join Vinx to explore the magic of your own ability!

International recording artist and former Berklee College of Music educator, Vinx is as close as you'll find to a 21st century Renaissance Man. Known to music fans as a percussionist and vocalist, his music is classified as jazz, soul, world music and unique. With a style all his own, he has been compared to the likes of Nat “King” Cole and Harry Belafonte as well as Sam Cooke, Bobbie McFerrin. Vinx is often remembered from his opening act and band member on Sting’s Soul Cages Tour! He has also worked with artists that vary from Stevie Wonder, Herbie Hancock, Cher, Cassandra Wilson, Darius Rucker, Tracy Chapman, Will Downey, Tom Jones, Taj Mahal and Jungle Funk to name a few. No matter where or when you’ve heard him, one thing is for certain…”Vinx is the gift you give to someone that you really care about” ~ Stevie Wonder

On the eve of the workshop, Vinx's concert - Jazz of 4 Continents will take place at the Jazzdock club. Purchase of a VIP ticket 2600 CZK will get you priority seating at the stage in direct contact with the band and also a full-day admission to the workshop worth 2100 CZK.

 

  • WHEN: Saturday 13th May 2023
  • WORKSHOP PRICE: 2100,- / for students 1900,-
  • WORKSHOP PAYMENT: Payment by bank transfer to account 2316803319/0800, variable symbol 213052023 or payment via QR 

  • The VIP TICKET: (CZK 2600) provides you with priority seating at the stage in direct contact with the band, as well as an all-day ticket to the workshop worth CZK 2100.

 

................................................................................................................................................

Aktivity Hlasohledu probíhají za podpory Evropské unie, Národního plánu obnovy, Hlavního města Prahy a Ministerstva kultury - děkujeme!

            

            

 

CZ / EN