HLASOVÝ ŠÁLEK v Kolíně

Přijďte se napít z "hlasového šálku" Adély Slachové. 

Hlasová dílna bude ušita na míru přímo na místě dle počtu a věku účastníků. Přijdťe si s námi zazpívat, odpočinout si v tónech, zahrát si rytmické a zvukové hry. Společně se můžeme ocitnout v dalekém kraji, odletět na křídlech hudby do fantazie.

 

 

"Díky mému sedmiletému působení v dětském klubu Janíček a zejména také díky mým čtyřem dětem, mám bohaté zkušenosti s aplikací hudby do předškolního i školního vzdělávání. V oblasti hudby se pohybuji přes 20 let. S předškolními dětmi a dětmi na prvním stupni mám velmi dobrou zkušenost se zhudebňováním pohádkových obrazů. Beru silné okamžiky z příběhu a společně do něj vkládáme život různými zvuky, nástroji či písněmi. Ať je to hudební kroužek, sbor, či muzikoterapie, vše podávám hravou formou, nikdy nevysvětluji co a proč děláme. Jde nám především o společný prožitek a radost z hudby."

 

ADÉLA SLACHOVÁ

https://www.hlasovysalek.com/

Po gymnáziu Adéla vyjela na cesty po Evropě, Izraeli, Egyptě a Kanárských ostrovech a živá hudba byla jejím nejdůvěrnějším společníkem. Po návratu do Čech objevila cestu vedoucí k lidové písni, zejména díky Zuzaně Vlčínské. V ten samý čas potkala další důležitou osobu pro své směřování, Ivanu Vostárkovou. Díky ní pochopila, že v hlase se odráží celý člověk a nebo jak se cítí. Úplně nový pohled na hudbu jí dalo tříleté studium muzikoterapie pod vedením Jana Chromečka na Akademii Tábor a také setkání s muzikoterapeutkou z Berlína, Gunhild von Kries. V roce 2019/20 absolvovala jednoletý seminář CVT - Complete Vocal Technique pod vedením Dity Kosmákové. Kompletní pěvecká technika je mezinárodně uznávaná a inovativní metodika výuky zpěvu, která pochází z Dánska. Je založena na poznatcích z nejnovějších vědeckých studií o zpěvu. ​Momentálně se Adéla věnuje zejména zdokonalování své vlastní metodiky hudební výchovy pro základní školy, kam je často zvána jako externí pedagog. Dále se zaměřuje na práci s loopstatinem, hudebními programy a na plánování koncertů s čerstvě vydaným albem Laštovka.

 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

 

Akce vznikla v rámci programu Léto u STAPU a za laskavé podpory města Kolín

      

CZ / EN