IMPROHRY S HLASEM A TĚLEM: PŘEKVAP SE!

5. - 7. srpna

improvizační dílnu vedou

Glynis HULL-ROCHELLE (USA) a Ridina AHMEDOVÁ 

 

 

PŘIHLÁŠKA

Otevřený prostor / TRPOMĚCHY U SLANÉHO

Je přirozené, aby se naše těla vyjadřovala skrze dech, hlas a pohyb. Odjakživa lidstvo používalo tanec a zpěv nejen jako nástroj pro komunikaci a vyprávění příběhů, které jim umožňovaly pochopit přirozený svět, ale také jeho prostřednictvím intuitivně podporovali pocit bezpečí a propojením, jak se sebou sama, tak i na kolektivní (komunitní) úrovni. Přijďte zažít to samé s námi a hravou formou prožít setkání se sebou, s druhými a s dobrodružstvím improvizace bez hodnocení.

Každé tělo může znít a hýbat se.Strávíme společný čas v bezpečném prostoru hravým zkoumáním našich možností vyjádření v jejich pestrosti.

 

Jak poznat tvořivý impuls a jak ho vzít do hry? Jak ho rozvíjet?

Jak pracovat s přítomným okamžikem?

Jak podpořit spontánní improvizaci?

Jak si sám sobě nepřekážet, když chci rozvíjet tvořivost?

Jak spolu souvisí práce s tělem a hlasem a jak mohu jedno podpořit druhým?

Těšíme se na workshop, na společné tvoření a objevování možností pohybu i hlasu!

 

 

              

Glynis HULL-ROCHELLE pochází z USA, ale už 30 let žije v Praze. V jejím životě není den, kdy by nezpívala. Používá hlas ve své práci v novém cirkusu, v dramaterapii a terapii zaměřené na tělo. Jako terapeutka podporuje své klienty v prohlubování jejich spojení se sebou samými a světem. Při své práci se denně přesvědčuje, že dech, hlas a pohyb jsou nástroje, které pomáhají tělu v jeho schopnosti se uzdravit. Když s nimi improvizujeme, můžeme zjistit o sobě hodně zajímavých věcí. 

V roce 2021 založila amatérský pěvecký sbor soustředěný na lidská práva. Sbor využívá zpěv k vyjádření touhy po osobní a kolektivní autonomii a vzájemné podpoře ve světě, kde toto není samozřejmostí. 

Zpěv pro ní byl vždy zdrojem autentického vyjádření, cestou pro zpracování emocí a také společenstvím. Je primárně pohybářka, ale kde je pohyb, tam často najdeme i zpěv! Pozitivní přínosy hlasu a zpěvu na individuální i skupinové  rovině jsou opakovaně potvrzovány neurovědeckým výzkumem.         

Ridina AHMEDOVÁ je hudebnice, performerka a autorka audiodokumentů. V současné době koncertuje především jako součást projektu  HLASkontraBAS, který vytvořila spolu s kontrabasistou Petrem Tichým ( nominace  na cenu Anděl 2016).

Skládá a zajímá se o možnosti hlasu. Vytvořila projekt Zpěvomat, který každý rok rozeznívá ulice Prahy a dalších měst, založila Hlasohled, centrum pro práci s lidským hlasem. V poslední době vzbudily rozruch a veřejnou debatu podcast a Sádlo na Radiu Wave a stejnojmenné představení. V návaznosti na to vytvořila a vede projekt Moje tělo je moje. Je absolventkou FHS UK a také muzikoterapie při Západočeské univerzitě. 

 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

  • KDY: 5. - 7. srpna 2022 (maximální počet účastníků 15)
  • KDE: Trpoměchy / Otevřený prostor poblíž Slaného
  • CENA: 4850,- zahrnuje kurzovné, ubytování na dvě noci a společnou snídani.
  • PŘIHLÁŠKA
  • UBYTOVÁNÍ: přímo na místě v Otevřeném prostoru - 3, 4 a 5 lůžkové pokoje, jednoduché ale příjemné, koupelna je společná pro více pokojů.
  • STRAVOVÁNÍ:  v Otevřeném prostoru - snídaně je ceně kurzu,  je možnost objednat i oběd 225 Kč (polévka, hlavní jídlo, salát - vše vege), pokud bude min. 10  zájemců.

 

 

CZ / EN