ZPĚVOMAT PODRUHÉ V NYMBURCE

ZPĚVOMAT PODRUHÉ V NYMBURCE

Zpěvomat vedený tentokrát zakladatelkou Zpěvomatu Ridinou Ahmedovou se rozezní v rámci nymburského festivalu Múzy na valech.

Sobota 25. června / Nymburk / Přihláška

 

Nymburk se rozezní podruhé Zpěvomatem díky spolupráci s festivalem Múzy na valech a nymburským kulturním centrem. Máme velkou radost, že se loni Zpěvomat s Mirkou Novak vydařil a moc se těšíme na RIDINU AHMEDOVOU, která tentokrát Zpěvomat povede.

Přidat do zpěvomatu se může každý, těšíme se na vás. Podrobnosti najdete u přihlášky. Podpořit zpěváky a posadit se do Zpěvomatu je vítán každý, kdo jde kolem. Děkujeme festivalu, který do organizace akce vložil své síly a finančně ho podpořil!

O CO VLASTNĚ JDE?

Projekt ZPĚVOMAT vytvořila hudebnice Ridina Ahmedová z potřeby setkávat se ve zpívání i s jinými lidmi, než těmi, kteří už vědí, že zpívat má smysl a kteří navštěvují dílny a koncerty.

Zpěvomat je "pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích". Chodci, kteří náhodně procházejí kolem Zpěvomatu a zaujme je, se mohou posadit na židli doprostřed kruhu zpívajících. Dostane se jim silného zážitku, kdy hudba vzniká pouze pro ně, a zároveň je celé obklopuje.

Video Zpěvomat 2021

CO JE SMYSLEM?

Zasáhnout živým zpěvem lidi z ulice, mnohdy asi i takové, kteří by se se zpíváním běžně nesetkali, nebo by si na to za jiných okolností neudělali čas. A pro zpívající je to příležitost zažít svůj hlas zase v jiném prostředí a v jiných souvislostech. Dost možná to celé přinese nečekané zážitky a zkušenosti.

JAK BUDE VYPADAT SPOLEČNÝ DEN?

Členové Zpěvomatu se potkají v Nymburce už ráno ve skupince cca 15 lidí. Pod vedením svého lektora si budou hlasově hrát, rozehřívat se a připravovat od 10 do 13h a po obědě vyrazí do ulic na předem dohodnuté místo a tam budou zpívat 15-17:30. Celkový čas je tedy celý den – zhruba od 10 do 17:30h. Zpěvomatí kruh bude mít k dispozici dva šikovné asistenty, kteří budou zvát kolemjdoucí, aby se na chvíli zastavili a nechali vtáhnout do Zpěvomatu.

Na sboru Zpěvomatu bude samozřejmě slyšet, že je složený z amatérů, občas něco možná nebude chvíli ladit, než se to zase poskládá do většího souladu.S tím se počítá a nijak to nevadí. Dokonalosti jsou plné nahrávky všude okolo nás. Tady je cilém živé setkání a loňští účastníci byli nejednou překvapeni, kolik radosti jejich "nedokonalé zpívání" dokáže předat posluchačům.

RIDINA AHMEDOVÁ

zpěvačka, skladatelka a zakladatelka projektu Hlasohled a Zpěvomat vystupuje občas sama, častěji v duu HLASkontraBAS s Petrem Tichým z jehož konceptu vychází těleso Oktet složené z předních českých hudebníků, v sestavě čtyř hlasů a čtyř kontrabasů. Ridinu zajímají možnosti hlasu jako sólového, nedoprovázeného nástroje, vedle zpívání vede také hlasové dílny. Je autorkou a spoluautorkou hudby k několika tanečním a pohybovým představením.

 

Organizační informace

KDY: 25. června - sobota dopoledne pro zpěváky / odpoledne i pro diváky

KDE:  Zkouška zpěváků v parku u mětstských hradeb (sraz u Vodárenské věže) 10 -13h

Zpěvomat pak bude znít v areálu ulic Jízdecká a Na valech (u vodárenské věže) 15-17:30h

CENA: 3 hodinový Workshop s Ridinou 500,-

PŘIHLÁŠKA https://forms.gle/GpxUGBzRmP72Mwqd7

 

Finančně Zpěvomat v rámci festivalu Můzy na Valech podpořilo Nymburské kulturní centrum.

CZ / EN