ZPĚVOMAT poprvé v Kutné Hoře

Zpěvomat bude součástí sousedské slavnosti Zažít Kutnou Horu jinak.
Účast je pro všechny, co baví zpívání ZDARMA.
 

O CO VLASTNĚ JDE?


Zpěvomat je pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích.
Chodci, kteří náhodně procházejí kolem Zpěvomatu a zaujme je, se mohou posadit na židli doprostřed kruhu zpívajících. Dostane se jim silného zážitku, kdy hudba vzniká pouze pro ně, a zároveň je celé obklopuje.
 
K aktivní účasti se může přihlásit kdokoli. Dopoledne prožijeme zážitkový workshop s českými, moravskými a ukrajinskými lidovkami, abychom mohli odpoledne společně rozeznít ulice v Kutné Hoře.
 
Tématem letošních slavností jsou BARIÉRY.Cílem CZ-UA Zpěvomatu je bourat emoční a jazykové bariéry skrze česko-ukrajinské hudební zážitky.
 

CO JE SMYSLEM?


Zasáhnout živým zpěvem lidi z ulice, mnohdy asi i takové, kteří by se se zpíváním běžně nesetkali, nebo by si na to za jiných okolností neudělali čas. A pro zpívající je to příležitost zažít svůj hlas zase v jiném prostředí a v jiných souvislostech. Dost možná to celé přinese nečekané zážitky a zkušenosti.

 

LEKTORKY kutnohorského zpěvomatu:
 

LIUDMILA BREDELOVA (UA)

je zpěvačka, pedagožka, lektorka, hráčka na ukulele. V Kyjevě do letošního jara vedla rodinné centrum Bambino. Pěvecké aktivity vede přes rytmické a pohybové aktivity. V současné době žije se svými třemi dětmi v Kutné Hoře, její muž musel zůstat na Ukrajině. I v této situaci si zachovává obrovskou míru optimismu. Pro dílnu připravuje několik ukrajinských lidových písniček.
 
 
 

MONIKA VÁCLOVÁ (CZ)

je sbormistryně (komorní sbor Subito) a zpěvačka (worldmusic kapela Rajtaraj), pro Českou filharmonii lektoruje edukační programy pro děti. Lidové popěvky a písně české, moravské i z různých koutů Evropy jsou alfou a omegou její hudebně-pedagogické praxe. Pro dílnu připravuje hlavně moravské lidovky.
 
 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

  • KDE: Vladislavova ulice (u Šneka), Kutná Hora
  • KDY: dopoledne proběhne workshop cca 10-13h, od 14h rozezní prostranství před Šnekem, podle sil, chuti a nálady ještě další místa v Kutné Hoře
  • KDO: Liudmila Bredelova, Monika Václová
  • PRO KOHO: pro všechny, které baví zpívání a mají do toho chuť! Vítaní jsou zájemci všech úrovní!
  • ÚČAST JE ZDARMA!
 
Workshop organizuje Monika Václová a Liudmila Bredelová ve spolupráci s týmem organizujícím Zažít město jinak v Kutné Hoře za podpory sbírky na podporu ukrajinských umělců z iniciativy Radka Baboráka a Nadace Via.
 
 
                   
CZ / EN