VOKÁLNÍ INSPIROMAT

Deset večerů plných hudby a zpěvu pod vedením špičkových lektorů

Petra Ernyei, Markéta Foukalová, Patrik Kee, Aneta Langerová, Lenka Nová, Antonya Nyass, Tokhi, Gabriela Vermelho, Daniela Voráčková

PŘIHLÁŠKA

Podnětné workshopy nabité tím, co by každý aspirující nebo aktivní vokalista měl vyzkoušet! Večery šité na míru zpěvákům, v podání lektorů, kteří ve svém oboru vynikají.

Na co se můžete těšit?

17.3.   Perkuse - vede TOKHI

24.3.   Hlasová technika - vede PETRA ERNYEI

31.3.   Inspirační večer s ANETOU LANGEROVOU

7.4.     Přítomnost na jevišti - vede DANIELA VORÁČKOVÁ

21.4.   Hlasovy vesmír : od rezonance k improvizaci - vede ANTONYA NYASS

28.4.   Cesty interpretace - vede LENKA NOVÁ

5.5.     Circle songs - vede PATRIK KEE

12.5.   Interpretace, práce s výrazem - vede MARKÉTA FOUKALOVÁ

19.5.   Hlasová Improvizace - vede GABRIELA VERMELHO

26.5.   Finální jam session účastníků - Lektoři zváni! 

 

Lektoři

PETRA ERNYEI se narodila v Praze, maminka je Češka a tatínek narozený v Anglii maďarsko-slovenským rodičům. Vyrůstala v hudebním prostředí, tatínek Andrej Ernyei byl uznávaný hudebník a banjista hrající tradiční jazz. První zkušenosti nasbírala v Originálním Pražském Synkopickém Orchestru dále v Pražském Swingovém Orchestru, ale hlavně v malých jazzových uskupeních. V roce 2008 si založila kapelu Petra Ernyei Quartet. Koncertuje na českých i mezinárodních podiích, účastní se domácích i zahraničních festivalů.

MARKÉTA FOUKALOVÁ s kapelami zpívá už od svých třinácti let. Ke spolupráci ji v patnácti letech přizvala Eva Pilarová, se kterou několik let vystupovaly. Markéta zpívala s trip-hopovými Gang Ala Basta, soulovými Madfinger a další řadou formací. Spolupracovala také s Michalem Pavlíčkem, Kamilem Střihavkou, Jasnou Pákou, s J.A.R., Vladimírem Mišíkem, Michalem Prokopem a mnoha dalšími. Občas zpívá i klasiku. Hlavní a srdcovou záležitostí Markéty Foukalové je ovšem skupina Lanugo. Markéta se věnuje pedagogické činnosti na Konzervatoři Jana Deyla a je spoluzakladatelka úspěšného dětského sboru Beznot.

PATRIK KEE je ostravský zpěvák a hlasový improvizátor, Vystudoval zpěv na Lidové konzervatoři v Ostravě. Od roku 2011 vystupuje sólově a capella a má bohatou koncertní hidstorii. Společně s Elis natočil hudbu do pořadu pro děti na ČT:D “Draci v hrnci”. Zpívá a píská v celovečerním filmu Ostravak Ostrawski. Vydal dvě sólová alba Patrik Kee a Otevírám.

ANETA LANGEROVÁ je osobitá česká zpěvačka a hudebnice. Záhy po vítězství v soutěži Česko hledá SuperStar se stala jednou z nejpopulárnějších českých zpěvaček. Ve snaze o ryzí autenticitu se vydala na cestu k psaní vlastních písní. Propracované aranže a osobitý zpěv Anety předznamenaly úspěch u fanoušků i kritiků.  Akademie populární hudby - CENY ANDĚL a fanouškovská anketa Žebřík, Anetě několikrát udělila své hudební ceny.

LENKA NOVÁ je zpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem. Pochází z Brna, kde začínala se zpěvěm v místních rockových kapelách. Poté 12 let působila v kapele Laura a její tygři, s níž odehrála stovky koncertů a vydala několik alb. Od roku 2008 úzce spolupracuje s textařem Michalem Horáčkem. Natočila s ním alba Ohrožený druh, Český kalendář a roce 2016 desku “Čtyřicítka”, kde je nejen interpretkou, ale také autorkou hudby. Od roku 2012 je na sólové dráze. Vystupuje společně s Petrem Maláskem v komorním koncertním programu Ve dvou.

ANTONYA NYASS je skladatelka, hudebnice, zpěvačka. Celý svůj život se věnuje práci s hlasem, rytmem a tvorbou. Je členkou acapelly Yellow Sisters a hlasově bubenického projektu Řeky a Atmosférický sbor. Věnuje  se improvizovanému divadlu jako hudební doprovod v představeních E.Kočičkové a S.Babčákové - Dámská hnízda a je členkou improvizovaného divadla NO A. Věnuje se koučingu, připravuje zážitkové semináře hudby, tance a komunitního růstu.

TOKHI působí v řadě hudebních projektů jako perkusista (hráč na bicí nástroje). Kromě čistě muzikantských aktivit je také Drum Circle Facilitátor - pořádá workshopy, semináře a lekce pro firmy, školy, i na hudebních festivalech. Založil orchestr Groove Army fungující na principech slavných samba kapel z brazilského Ria de Janeira. Vede bubenickou akademii, je světově certifikovaným mistrem terapie sound healing a sólovým hráčem na magický handpan.

GABRIELA VERMELHO je neběžnou osobností naší hudební a divadelní scény. Je současně zpěvačkou, houslistkou, violistkou, hráčkou na kvinton, skladatelkou a herečkou, působí v oblasti klasické hudby,
muzikálu, jazzu a rockové alternativy. Je primariem kvarteta Gadrew Way, spolupracovala se např. se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Komorním orchestrem Pavla Haase, Orchestrem Berg, skupinou Čechomor atd.
 Je členkou kapely Maraca a Zimbova, vystupovala společně s Epoque
Quartetem a Petrem Wajsarem ve sdružení Ewave. V roce 2013 založila svou hudební skupinu GaRe, se kterou se věnuje pouze autorské hudbě.

DANIELA VORÁČKOVÁ je performerka, stand-up komička, tanečnice a zpěvačka s mezinárodní zkušeností. Původně studovala finance na VŠE v Praze, k divadlu utekla v roce 1988. Zúčastnila se mnoha workshopů – např. se světoznámým souborem The Living Theatre (USA), buto tanečníkem Minem Tanakou (JAP), soubory Dogtroep (NL), Derevo (RU). V letech1991-97 žila v Amsterdamu a působila na tamní umělecké scéně.  V Praze v roce 1999 spoluzaložila soubor STAGE CODE a podílela se jako autorka a performerka na dlouhé řadě projektů nezávislé umělecké scény. Je herečkou v Divadle bratří Formanů – Čarokraj (Národní divadlo), od r. 2016 je součástí turné s představením DEADTOWN. Je členkou souboru Secondhand Women. V Meet Factory hrála v projektu Nespavost a Chladnější vrstvy vzduchu. Pro činohrou ND v projektu Můj soused, můj nepřítel.

Organizační informace

  • KDE: Studio Itaka, Korunní 35, Praha 2
  • KDY: 17. března - 26. května / čtvrtek 18:30 -21h
  • PRO KOHO: pro aktivní zpěváky a vokalisty
  • CENA: 5800,- / kurzovné se nevrací, je možné v případě odstoupení od účasti převést na jiného účastníka
  • PŘIHLÁŠKA / max. kapacita je 22 účastníků
  • Inspiromat nabízíme jako nedělitelný blok workshopů, nelze si objednat jen některé lekce

Jestli se Vám naše dílny líbí a chcete nás podpořit, můžete zaplatit vyšší cenu za kurzovné na dílnu. Přičtěte k ceně kurzovného 350/600/1000 Kč (vyberte si částku) a celkovou výši sponzorského kursovného zašlete obvyklým způsobem na náš účet. Více o tom, proč a jak podpořit Hlasohled a jak s Vašim darem naložíme, si můžete přečíst v odkazu Podpořte nás.

 

   

CZ / EN