KROKEM K PROFESIONALITĚ : pěvecký kurz s Mirkou NOVAK a Petrou ERNYEI

Vhodné pro všechny, kteří se nebojí experimentovat a zkoušet nové věci.

PŘIHLÁŠKA

Hlasohled představuje nabité víkendové soustředění s výraznými zpěvačkami hudební scény, Mirkou Novak a Petrou Ernyei.

Mirka Novak a Petra Ernyei

Během dvou dnů nahlédnete do světa profesionálního hudebníka. Zazpíváte si s živou kapelou, ponoříte se do rytmu, frázování, práce s textem a interpretace. Doplníte si zásobu pěveckých a dechových cvičení z dílen lektorek a také světoznámé lektorské ikony Cheryl Porter. Nahlédnete do základů současných pěveckých škol Complete Vocal Technique, Estill Vocal Method, One Voice. 

Dozvíte se, jak správně ekvalizovat mikrofon v závislosti na vybavení a prostoru, a jakým způsobem komunikovat na pódiu. Čeká vás teorie i praxe. Nebude chybět ani společné zpívání, nazkoušíte nejednu vícehlasou swingovou píseň. 

Dvě osobnosti české hudební scény se spojily, aby vás podpořily ve vašich snech a přáních. Je to jejich první společný počin. Můžeme vám zaručit dvoudenní příval energie, nové inspirace, dalšího progresu a chuti do práce. Petra s Mirkou spolupracují několik let. Mají šestý smysl vytáhnout z vás maximum a citlivě nasměrovat. 

 

PETRA ERNYEI se narodila v Praze, maminka je Češka a tatínek narozený v Anglii maďarsko-slovenským rodičům. Vyrůstala v hudebním prostředí, tatínek Andrej Ernyei byl uznávaný hudebník a banjista hrající tradiční jazz. První zkušenosti nasbírala v Originálním Pražském Synkopickém Orchestru dále v Pražském Swingovém Orchestru, ale hlavně v malých jazzových uskupeních. V roce 2008 si založila kapelu Petra Ernyei Quartet. Koncertuje na českých i mezinárodních podiích, účastní se domácích i zahraničních festivalů.

 

MIRKA NOVAK - soulová zpěvačka, hlasová trenérka a hudebnice. Univerzální pedagog, schopná pracovat se zpěvákem bez ohledu na styl, který dotyčný praktikuje. Ve snaze rozvinout svůj hudební potenciál pravidelně navštěvuje USA, kde spolupracuje s významnými muzikanty jazzové R’n’B funk soulové scény. Pracuje na různých hudebních projektech a vede pěvecké workshopy, hlasové dílny, spolupracuje s organizací Jazz Bez Hranic.

 

Zpěv je fyzička, makačka, ale i zábava a legrace. Jedním z cílů tohoto workshopu je porozumět nutné technické práci a zároveň neztratit sebe sama. 

 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

  • KDY: sobota a neděle 10.-11. září 2022 (maximální počet účastníků 20)
  • PROGRAM: dopoledne 10-13h / odpoledne 14-16:30 (podrobnosti brzy doplníme)
  • KDE: Spektrum Karlín, Karlínské náměstí 7, Praha 8 (spojení: Metro B - Křižíkova, pak pěšky 5min; tram 3, 8, 24, 92 - zast. Karlínské náměstí; je to velká žlutá budova přímo za kostelem na Karlínském náměstí)
  • CENA: Předprodej do 8. srpna 2500,- / do 1.9. 2800,- / v září 3100,- / jeden den 1800,-
  • Č. účtu: 2316803319/0800 – variabilní symbol celý víkend 101109, variabilní symbol sobota 1009, variabilní symbol neděle 1109
  • PŘIHLÁŠKA

 

Workshop spoluorganizují Mirka Novak - vocal coach, Petra Ernyei - zpěvačka a Hlasohled

 

  

 

 

 

 

 

 

CZ / EN