KONFERENCE Hlasohled 2021 - HLAS jako nástroj SPOJOVÁNÍ KOMUNITY : HLAS jako nástroj SPOLEČENSKÉ ZMĚNY

Konference je přístupná ZDARMA a je otevřena pro všechny bez ohledu na zkušenost, odbornost či věk.

REGISTRACE

Díky hlasu a zpěvu s druhými lidmi se můžeme propojovat zvukově i na mnoha hlubších rovinách. A to nás zajímá - jak kdo tímhe pozoruhodným nástrojem pracuje? Jaké má zkušenosti? Může opravdu hlas měnit životy? O tom všem budou naši hosté mluvit.

Konference Hlasohledu byla vždy o spojování a věříme, že spojovat se potřebujeme i nadále a možná právě v této době víc, než kdy předtím.

Rozhodli jsme se tedy pro uspořádání konference online, abychom se mohli spojit ze všech koutů republiky a vlastně i světa! Můžete nás tak sledovat z pohodlí domova už v pátek 26.11. mezi 9:00 - 17:00.

 

Program

 

9:00

Přivítání

9:15 - 9:55 DIVADLO UTLAČOVANÝCH / Líza Urbanová a Dana Moree / divadlo 2na3

10 - 10:50 WORKING WITH THE HOMELESS SECTOR TO INSPIRE CHANGE AND EMPOWER PEOPLE TO REALIZE THEIR OWN CREATIVE POTENTIAL / Marigold Hughes - Head of Programme / Streetwise Opera (UK)

11 - 12h ROZVOJ KREATIVNÍCH SIL A NADÁNÍ JAKO SOUČÁST SPIRITUÁNÍ PÉČE O LIDI VE VĚZENÍ / Vendula Glancová / farářka a hosté z hudebního sdružení FREEDOM

12:15 - 12:45 HLASOVÝLOHA / představení hlasových projektů

13 - 13:50 HOLKY ŘÍKALY, ŽE SE CÍTÍ NA DVACET / Eliška Radikovská /  sbormistryně a dva hosté ze sboru Elpida

14 - 14:50 QUEER VOICES MATTER: Advocacy and community building by the means of music. Case study of the Voces Gaudii Choir, a LGBT+ choir from Poland / Joanna Dobkowska / member of choir, soprano

15 - 16:00 HLAS JAKO SIGNÁL IDENTITY / Pavel Klusák / hudební publicista

16:10 – 17h WELCOMING IMMIGRANT CHILDREN FROM AROUND THE GLOBE, The Pihcintu Multicultural Chorus helps restart young lives / Paul Fullam (USA) / award-winning producer, musician, and songwriter

17h Závěr

 

Podrobný program ZDE.

 
 

Přednášející

          

       

 • Líza Urbanová a Dana Moree, která se věnuje Divadlu utlačovaných - je to metoda, kterou v 60. letech  vytvořil brazilský divadelník Augusto Boal. Zjednodušeně řečeno se jedná o využití životních příběhů, reálných situací a divadelních technik k práci se těmi, kteří mají osobní zkušenost s nějakou formou útlaku. Snaží se tak nejen o reflexi aktuální situace, ale směřuje také k sociální komunikaci, ideálně i změně.
 • Organizace Streetwise opera vznikla ve Velké Británii a za 20 let vytvořila řadu inscenací a pozoruhodných hudebních projektů, v nichž účinkují lidé bez domova. Z jejich svědectví je to něco, co jim dává pocit důstojnosti, umožňuje jim to rozvíjet talent a zažívat vědomí vlastní hodnoty ve společenství dalších lidí.
 • Vendula Glancová - kaplanka ve věznici Příbram / hudba, kultura a podpora rozvoje kreativních lidských sil  a nadání jako nedílná součást spirituální péče o lidi ve vězení  v kulturně-historickém kontextu (Terezínský kabaret, vzdělávací semináře uvězněných kněží v 50. letech; novodobá Noc kostelů ve vězeňských kaplích atd.) Hudební sdružení FREEDOM - volné sdružení v minulosti či aktuálně uvězněných hudebníků a zpěváků a jejich zkušenost s prací s hlasem ve vězení. Dva z hudebníků dorazí do studia.
 • Elpida - Říkají jim rockové babičky, zpívající babičky, různě. V Elpidě je pěvecký sbor parta pětadvaceti „holek“ a dvacetiletá sbormistryně Eliška Radikovská. Zpívají od roku 2010, v různých sestavách zpívaly na velkých letních festivalech i malých klubech v Česku i na Slovensku. Na pódiu stály se spoustou hvězd. Doprovází totiž mladší muzikanty, aby veřejnosti ukázaly, že stáří neznamená jen nemoc a smutek, ale může to být i velká zábava. OLD’s COOL! Sbor Elpida, stejně jako další projekty Elpidy, pomáhá seniorům zůstat samozřejmou, sebevědomou a respektovanou součástí naší společnosti. Snaží se bořit mýty o stáří a propojovat lidi napříč generacemi. Do konferenčního studia dorazí se sbormistryní i dvě členky sboru.
 • Voces Gaudii (Polsko) - první GLBT sbor působící u našich sousedů
 •  Pavel Klusák - "Jako hudební publicista se věnuje především sociálně-politickým kontextům hudby a experimentální hudbě."
 • Sbor The Pihcintu multicultural chorus (USA), začleňující děti migrantů

 

HLASOVÝLOHA

Během konference se mají možnost představit různé hlasové projekty v HLASOVÝLOZE. Pokud máte zájem prezentovat svou práci, přihlašte se prosím Terezce na hlasohled@hlasohled.cz a zašlete jí zhruba 2 min video ve formátu MP4 (ideálně HD) do středy 25. listopadu.

 

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

 • Konference je přístupná ZDARMA a je otevřena pro všechny bez ohledu na zkušenost, odbornost či věk
 • KDY: v pátek 26. listopadu, živý stream mezi 9-17h na platformě ZOOM
 • KDE: ONLINE ve vašich domovech
 • PŘIHLÁŠKA
 • Zahraniční příspěvky nebudou tlumočeny, po konferenci je najdete na našem kanále YouTube s českými titulky

 

 


 

CZ / EN