ZPĚVOMAT VE VODŇANECH

Zpěvomat vedený Ridinou AHMEDOVOU se poprvé rozezní ve Vodňanech

Pátek a sobota 8.-9. října / Vodňany / ZDARMA

Hlaste se na 602 302 083 nebo na info@meksvodnany.cz do 4. 10. 2021.

Každý hlas určitě vítán až do začátku akce. Zpěváků nikdy není dost :)

Vodňany se rozezní poprvé Zpěvomatem díky spolupráci s Městským kulturním střediskem Vodňany v rámci projektu DOA (dnů otevřených ateliérů). Máme velkou radost, že tradice byla založena a moc se těšíme na charismatickou zakladatelku zpěvomatu Ridinu Ahmedovou, která Zpěvomat povede. Vodňanský Zpěvomat bude letos uzavírat mozaiku zpívání na ulici.

Přidat do zpěvomatu se může každý, těšíme se na vás. Podrobnosti najdete u přihlášky. Podpořit zpěváky a posadit se do Zpěvomatu je vítán každý, kdo jde kolem. Vše je zdarma - jak hlasová dílna s Ridinou Ahmedovou, tak odpolední Zpěvomat v ulicích Vodňan. Děkujeme všem, kteří do organizace akce vložil své síly a finančně ji podpořil!

O CO VLASTNĚ JDE?

Projekt ZPĚVOMAT vytvořila hudebnice Ridina Ahmedová z potřeby setkávat se ve zpívání i s jinými lidmi, než těmi, kteří už vědí, že zpívat má smysl a kteří navštěvují dílny a koncerty.

Zpěvomat je "pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích". Chodci, kteří náhodně procházejí kolem Zpěvomatu a zaujme je, se mohou posadit na židli doprostřed kruhu zpívajících. Dostane se jim silného zážitku, kdy hudba vzniká pouze pro ně, a zároveň je celé obklopuje. 

 Video Zpěvomat 2018

Video Zpěvomat 2019

CO JE SMYSLEM?

Zasáhnout živým zpěvem lidi z ulice, mnohdy asi i takové, kteří by se se zpíváním běžně nesetkali, nebo by si na to za jiných okolností neudělali čas. A pro zpívající je to příležitost zažít svůj hlas zase v jiném prostředí a v jiných souvislostech. Dost možná to celé přinese nečekané zážitky a zkušenosti.

Fotky z loňského ročníku zde.

JAK BUDE VYPADAT SPOLEČNÝ DEN?

Členové Zpěvomatu se potkají ve skupinkách cca 15 lidí. Pod vedením svého lektora si budou hlasově hrát, rozehřívat se a připravovat a po obědě vyrazí do ulic na předem dohodnuté místo. Zpěvomatí kruh bude mít k dispozici dva šikovné asistenty, kteří budou zvát kolemjdoucí, aby se na chvíli zastavili a nechali vtáhnout do Zpěvomatu.

Na sboru Zpěvomatu bude samozřejmě slyšet, že je složený z amatérů, občas něco možná nebude chvíli ladit, než se to zase poskládá do většího souladu.S tím se počítá a nijak to nevadí. Dokonalosti jsou plné nahrávky všude okolo nás. Tady je cilém živé setkání a loňští účastníci byli nejednou překvapeni, kolik radosti jejich "nedokonalé zpívání" dokáže předat posluchačům.

 

 

Ridina Ahmedová

Zpěvačka, skladatelka a zakladatelka projektu Hlasohled a Zpěvomat vystupuje občas sama, častěji v duu HLASkontraBAS s Petrem Tichým z jehož konceptu vychází těleso Oktet složené z předních českých hudebníků, v sestavě čtyř hlasů a čtyř kontrabasů. Ridinu zajímají možnosti hlasu jako sólového, nedoprovázeného nástroje, vedle zpívání vede také hlasové dílny. Je autorkou a spoluautorkou hudby k několika tanečním a pohybovým představením.

Více o ní zde.

 

Organizační informace

KDY: 8.- 9. října v pátek 8. 10. od 16 do 19 hodin a pak v sobotu 9. 10. od 9 do 12 hodin v městském kulturním středisku

KDE:  Zpěvomat se rozezní na náměstí Svobody ve Vodňanech 9. října během sobotního trhu ⬜️

JAK: ZDARMA

PŘIHLÁŠKA: 602 302 083 nebo na info@meksvodnany.cz do 27. 9. 2021

 

Zpěvomat ve Vodňanech se uskuteční díky podpoře Ministerstva kultury, Státního fondu kultury, projektu DOA a Městskému kulturnímu středisku Vodňany.

             

 

 

 

 

CZ / EN