CESTA K PRAVÉMU HLASU

vede PhDr. Daniela Vodáčková a MgA. Lucie Rozsnyó, Ph.D.

sobota 27. listopadu 2021

Přesunuto z podzimu 2020 - počítáme i s těmi, co zůstali přihlášeni

přihláška ZDE

 

 

 

foto Miguel Bautista / Unsplash

 

Jednodenní workshop pro zpěváky i nezpěváky a všechny, kteří mají se svým hlasem jakoukoliv zkušenost ve smyslu nějakého tématu.Tento seminář je určen všem, kteří chtějí získat zážitek, jak zní jejich pravý hlas, jak ho prožívají a co všechno přitom potřebují.

Pomocí vlastního hlasu získáváme představu o tom, kdo jsme. Dokážeme se za něj postavit a naslouchat mu? Dovolíme svůj hlas otevřít a pustit, nebo nám v tom něco brání?Hlas je nástroj, jak poznáváme svět a jak komunikujeme s ním a on s námi. Budeme hledat cesty vedoucí k otevření a uvolnění hlasu. Můžeme také pracovat na našich blokacích, které nám brání se volně a svobodně vyjadřovat nebo zpívat. Obsahem workshopu budou nejrůznější cvičení a hry s hlasem. Hlavním zdrojem inspirace je psychoterapeutický směr biosyntéza spojená s hudební a pěveckou zkušeností obou lektorek, zejména inspirací starou hudbou, terapeutickou prací se zpěváky i s lidmi, kteří mají zábrany zpívat i mluvit.

Daniela Vodáčková / psycholožka, krizová interventka a psychoterapeutka

Orientovaná na propojování souvislostí těla a duše; jedním z východisek je psychoterapeutický směr biosyntéza (zabývá se také psychoterapeutickou prací s hlasem), supervizorka. Orientuje se na poučenou interpretaci staré hudby, zpívá v několika komorních ansámblech.

Lucie Rozsnyó / zpěvačka a terapeutka

Ráda provází klienty v náročných životních situacích a pomáhá jim hledat cestu k sobě sama. V terapeutické práci se opírá o principy tělově orientované psychoterapie v metodě biosyntéza. Je jí blízké využívat prvky muzikoterapie a terapeuticky pracovat s hlasem. Jako zpěvačka se převážně věnuje hudbě barokní a soudobé. Pravidelně vystupuje na rozličných festivalech klasické hudby a vystupuje s předními českými ansámbly.

  • KDY:  9:30 - 17:00
  • KDE: Baletní sál SMOSK K-centrum, Senovážné náměstí 23, Praha 1
  • CENA: 1250,- / 1100,- pro studenty a osoby na rodičovské dovolené 
  • PŘIHLÁŠKA

Workshop probíhá za podpory Ministerstva kultury a hlavního města Prahy.

     

CZ / EN