ZPĚVOMAT V NYMBURCE

ZPĚVOMAT POPRVÉ V NYMBURCE

Zpěvomat vedený Mirkou Novak se rozezní v rámci nymburského festivalu Múzy na valech.

Sobota 25. září / Nymburk / ZDARMA

Přihláška

Mirka Novak a en.dru - Pražský Zpěvomat

Nymburk se rozezní poprvé Zpěvomatem díky spolupráci s festivalem Můzy na valech a nymburským kulturním centrem. Máme velkou radost, že tradice byla založena a moc se těšíme na charismatickou Mirku Novak, která Zpěvomat povede. Nymburský Zpěvomat bude letos uzavírat mozaiku zpívání na ulici.

Přidat do zpěvomatu se může každý, těšíme se na vás. Podrobnosti najdete u přihlášky. Podpořit zpěváky a posadit se do Zpěvomatu je vítán každý, kdo jde kolem. Vše je zdarma - jak tříhodinová dopolední dílna s lektorkou, tak odpolední Zpěvomat v ulicích Nymburka. Děkujeme festivalu, který do organizace akce vložil své síly a finančně ho podpořil!

 

Mirka Novak při pražském Zpěvomatu

O CO VLASTNĚ JDE?

Projekt ZPĚVOMAT vytvořila hudebnice Ridina Ahmedová z potřeby setkávat se ve zpívání i s jinými lidmi, než těmi, kteří už vědí, že zpívat má smysl a kteří navštěvují dílny a koncerty.

Zpěvomat je "pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích". Chodci, kteří náhodně procházejí kolem Zpěvomatu a zaujme je, se mohou posadit na židli doprostřed kruhu zpívajících. Dostane se jim silného zážitku, kdy hudba vzniká pouze pro ně, a zároveň je celé obklopuje. 

 Video Zpěvomat 2018

Video Zpěvomat 2019

CO JE SMYSLEM?

Zasáhnout živým zpěvem lidi z ulice, mnohdy asi i takové, kteří by se se zpíváním běžně nesetkali, nebo by si na to za jiných okolností neudělali čas. A pro zpívající je to příležitost zažít svůj hlas zase v jiném prostředí a v jiných souvislostech. Dost možná to celé přinese nečekané zážitky a zkušenosti.

Fotky z loňského ročníku zde.

JAK BUDE VYPADAT SPOLEČNÝ DEN?

Členové Zpěvomatu se potkají už ráno ve skupince cca 15 lidí. Pod vedením svého lektora si budou hlasově hrát, rozehřívat se a připravovat zhruba do 12.30 a po obědě vyrazí do ulic na předem dohodnuté místo. Celkový čas je tedy celý den – zhruba od 9:30 do 16h. Zpěvomatí kruh bude mít k dispozici dva šikovné asistenty, kteří budou zvát kolemjdoucí, aby se mezi spěchem, telefonováním a povinnostmi na chvíli zastavili a nechali vtáhnout do Zpěvomatu.

Na sboru Zpěvomatu bude samozřejmě slyšet, že je složený z amatérů, občas něco možná nebude chvíli ladit, než se to zase poskládá do většího souladu.S tím se počítá a nijak to nevadí. Dokonalosti jsou plné nahrávky všude okolo nás. Tady je cilém živé setkání a loňští účastníci byli nejednou překvapeni, kolik radosti jejich "nedokonalé zpívání" dokáže předat posluchačům.

 

Mirka Novak

Mirka Novak je soulová zpěvačka, hlasová trenérka a hudebnice s magisterským titulem ZČU v Plzni. Ve snaze rozvinout svůj hudební potenciál pravidelně navštěvuje USA, kde spolupracuje
s významnými muzikanty jazzové R’n’B funk soulové scény – např. s pianistou Federicem Gonzalez Penou (V. Wooten, Chris Botti), s basistou Tarus Mateenym (Outcast, Lauryn Hill) nebo
s bubeníkem Davidem Haynesem (Prince, Chaka Chan), aj. V Čechách nyní pracuje na různých hudebních projektech (The Dozen Street, Prague Connection, Mirka Novak Quartet), se kterými vystupuje v klubech, jako např. Reduta, Ungelt, U Staré Paní, atd. Vede pěvecké workshopy, hlasové dílny, spolupracuje s organizací Jazz Bez Hranic, s Hlasohledem, který zaštiťuje improvizátorka Ridina Ahmedová. Momentálně dokončuje autorské písně natočené v texaském Austinu.

Video z pražského Zpěvomatu s Mirkou Novak zde.

Více o Mirce tady.

 

Organizační informace

KDY: 25. září - sobota dopoledne pro zpěváky / odpoledne i pro diváky

KDE:  Zkouška zpěváků v Jízdecké ul. (areál zahrady Voděnka - stan + lavice) 9.30-12:30

Zpěvomat pak bude znít v areálu ulic Jízdecká a Na valech (v okolí vodárenské věže) 13:30-16h

JAK: ZDARMA

PŘIHLÁŠKA

 

PODPOŘIT ZPĚVOMAT MŮŽETE NA DONIU, DĚKUJEME!

 

Finančně Zpěvomat podpořili:

Ministerstvo kultury, Státní fond kultury a Nymburské kulturní centrum.

 

 

CZ / EN