VIDĚT ZVUKOMĚSTO: Interaktivní workshop s Guyem Biranem (IZR)

18.-20. května 2021

 

I v čase, kdy je kultura zakázaná, vás zveme, abyste zažili čas v tvorbě a inspiraci.

Připravili jsme pro vás jedinečný zážitek, interaktivní workshop s Guyem Biranem (IZR): VIDĚT ZVUKOMĚSTO!O co se jedná? Stanete se součástí malé skupiny 10 účastníků a zažijete v reálném čase online moderovanou a vedenou cestu vaším městem - můžete se zúčastnit ať jste kdekoliv. Zažijete kouzlo okamžiku, budete reagovat na život kolem vás a zároveň i na druhé účastníky, i když budete každý v jiné ulici, v jiném městě, v jiné zemi.

Online ZOOM workshop povede anglicky mluvící Guy Biran, divadelní režisér a umělecký ředitel Hazira Performance Art Arena v Jeruzalémě.  

Co budete potřebovat? Smartphone s aplikací ZOOM, sluchátka a dostatek mobilních dat na několik hodin online konferenčního hovoru v terénu. Doporučujeme také powerbanku na dobití telefonu. Kamera vašeho telefonu bude očima pro ostatní účastníky a Guy bude po celou dobu vaším průvodcem světem kolem vás.

Někdy vám Guy zadá úkoly, při nichž nebudete sami tvořit,  ale spíše splynete s životem ulice či přírody kolem vás a ponoříte se do něj. Někdy se společně soustředěně zaposloucháte do zvuků v okolí tak pozorně, abyste v tom, co slyšíte, rozeznali tóny a impulsy k hudební tvorbě.

V momentě, kdy si roztřídíte a ujasníte , co za “zvukový materiál” nabízí prostředí okolo vás, budete zkoušet zvuky opakovat nebo dokonce je  rozvíjet do ambientních skladeb, které vzniknou pouze pro tento okamžik. Společně, i když každý na jiném místě.

Protože za všech okolností můžeme tvořit a těšit  se ze sdílených zážitků!

Organizační informace:

  • JAK: ZOOM ((1. den všichni z domova, další dva v terénu)
  • KDY:  18.-20. května 2021
  • Limit účastníků: 10
  • JAZYK: AJ
  • CENA - zdarma
  • PŘIHLÁŠKY ZDE

Jestli se Vám naše dílny líbí a chcete nás podpořit, můžete zaplatit vyšší cenu za kurzovné na dílnu. Přičtěte k ceně kurzovného 350/600/1000 Kč (vyberte si částku) a celkovou výši sponzorského kursovného zašlete obvyklým způsobem na náš účet. Více o tom, proč a jak podpořit Hlasohled a jak s Vašim darem naložíme, si můžete přečíst v odkazu Podpořte nás.

Kurz je pořádán za podpory Ministerstva kultury, Státního fondu kultury a Hlavního města Prahy.

       

 

CZ / EN