ZPĚVOMAT

Pod vedením skvělých lektorů rozezní v pondělí 3. června odpoledne pražské ulice Zpěvomat.

Pokud se chcete stát zpěvákem Zpěvomatu,  hlásit se můžete ZDE!

Pokud chcete pomáhat jako uvaděč, ozvěte se Janě - janaxstachova@gmail.com.

 

Letos bude Zpěvomat pod vedením těchto lektorů:

  • en.dru (aka Ondřej Havlík) beatboxer, zpěvák a vokální improvizátor, vícemistr světa v loopingu (náměstí Míru, před kostelem 15:30 - 18h)
  • Vladivojna La Chia živelná zpěvačka, textařka, skladatelka filmové a divadelní hudby (Jungmannovo náměstí, za sochou Jungmanna 15 - 17:30)
  • Mirka Novak energií nabušená jazzová a funky zpěvačka (Tylovo náměstí, vedle KFC 15 - 17:30)                                                                                                     
  • Aida Mujačič bosenská zpěvačka a pianistka s velkým tmavým hlasem (Anděl, před OC Smíchov, 14:30 - 17h)                                     
  • Jakub Kacar sbormistr, pedagog a hudebník spolupracující s mnoha institucemi , vedoucí vokální skupiny Appendix (Hradčanská, před přechodem vlakových kolejí od ul. Milady Horákové, 14:30 - 17h)

 

 O CO VLASTNĚ JDE?

Projekt ZPĚVOMAT vytvořila hudebnice Ridina Ahmedová z potřeby setkávat se ve zpívání i s jinými lidmi, než těmi, kteří už vědí, že zpívat má smysl a kteří navštěvují dílny a koncerty.

Zpěvomat je "pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích", kruh zpívajících a uprostředu kruhu několik židlí, na které si může sednout kdokoli z chodců. Kdo se takto rozhodne vstoupit do Zpěvomatu, nechá se prostoupit hudbou, která bude vznikat pouze pro něj.

 

CO JE SMYSLEM?

Zasáhnout živým zpěvem lidi z ulice, mnohdy asi i takové, kteří by se se zpíváním běžně nesetkali, nebo by si na to za jiných okolností neudělali čas. A pro zpívající je to příležitost zažít svůj hlas zase v jiném prostředí a v jiných souvislostech. Dost možná to celé přinese nečekané zážitky a zkušenosti.

 

Fotky z loňského ročníku (a další naleznete ZDE) :

    

 

 

JAK BUDE VYPADAT SPOLEČNÝ DEN?

Členové Zpěvomatu se potkají už ráno ve skupinkách cca 15 lidí, tedy po jednotlivých kruzích. Pod vedením svého lektora si budou hlasově hrát, rozehřívat se a připravovat zhruba do 13.00 a po obědě vyrazí do ulic na předem dohodnuté místo. Celkový čas je tedy celý den – zhruba od 9.00 do 18.00. Každý zpěvomatí kruh bude mít k dispozici dva šikovné asistenty, kteří budou zvát kolemjdoucí, aby se mezi spěchem, telefonováním a povinnostmi na chvíli zastavili a nechali vtáhnout do Zpěvomatu.

Na sboru Zpěvomatu bude samozřejmě slyšet, že je složený z amatérů, občas něco možná nebude chvíli ladit, než se to zase poskládá do většího souladu.S tím se počítá a nijak to nevadí. Dokonalosti jsou plné nahrávky všude okolo nás. Tady je cilém živé setkání a loňští účastníci byli nejednou překvapeni, kolik radosti jejich "nedokonalé zpívání" dokáže předat posluchačům.

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Chcete-li se stát součástí Zpěvomatu, PŘIHLASTE SE ZDE. Pokud máte nějaké otázky, můžete se obrátit na Zuzanu Šrůmovou na mailu zpevomat@hlasohled.cz nebo telefonním čísle 777 852 195Účast je zdarma, přihlášení by měli minimální muzikální zkušenost a hlavně chuť jít do toho. :-)

Těšíme se!

 

Akce se koná za podpory hlavního města Prahy a městské části Praha 2 a pod záštitou Ing. Jaroslava Šolce, radního pro kulturu rady městské části Praha 2, Ministerstva kultury České republiky a Státního fondu kultury ČR.

  Podpořila Praha 2Podpořilo Ministerstvo KulturyPodpořil Státní fond kultury

CZ / EN