5. června – ZPĚVOMAT!

ZPĚVOMAT

Pod vedením pěti skvělých lektorů rozezní v pondělí 5. června odpoledne pražské ulice Zpěvomat. Pro účastníky i kolemjdoucí je zcela zdarma - připojte se k nám, hlásit se můžete ZDE!

KDY A KDE SE ZPÍVÁ?

  • Tylovo náměstí (u KFC) 15.00-17.30 - En.dru
  • Anděl (u Alberta před vstupem do metra) 14.30-17.00 - Petr Váša
  • Nám. Míru (před kostelem) 15.30-18.00 - Jiří Bouda 
  • Jungmannovo nám. (u sochy J. Jungmanna) 15.00-17.30 - Antonia Nyass 
  • Hradčanská (u přechodu kolejí mezi Milady Horákové a vlaky) 14.30-17.00 - Mirka Novak

O CO VLASTNĚ JDE?

Projekt ZPĚVOMAT vytvořila hudebnice Ridina Ahmedová z potřeby setkávat se ve zpívání i s jinými lidmi, než těmi, kteří už vědí, že zpívat má smysl a kteří navštěvují dílny a koncerty.

Zpěvomat je  "pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích", tedy kruh zpívajících a uprostředu kruhu tři židle - na ty si může sednout kdokoli z chodců. Kdo se takto rozhodne vstoupit do Zpěvomatu, nechá se prostoupit hudbou, která bude vznikat pouze pro něj.

CO JE SMYSLEM?

Zasáhnout živým zpěvem lidi z ulice, mnohdy asi i takové, kteří by se se zpíváním běžně nesetkali, nebo by si na to za jiných okolností neudělali čas. A pro zpívající je to příležitost zažít svůj hlas zase v jiném prostředí a v jiných souvislostech. Dost možná to celé přinese nečekané zážitky a zkušenosti.

 

KDE A KDO?

Zpěvomat zazní v Praze na 5 místech, zatím jsou v jednání, potvrdíme týden před Zpěvomatem, sledujte nás na facebooku:

  • Náměstí Míru
  • Anděl
  • Jungmannovo náměstí
  • Tylovo náměstí

Letos bude probíhat pod vedením pěti skvělých lektorů. Představujeme je také postupně na facebooku:

 

Fotky z loňského ročníku (a další naleznete ZDE) :

    

 

 

JAK BUDE VYPADAT SPOLEČNÝ DEN?

Členové Zpěvomatu se potkají už ráno ve skupinkách cca 15 lidí, tedy po jednotlivých kruzích. Pod vedením svého lektora si budou hlasově hrát, rozehřívat se a připravovat zhruba do 13h a po obědě vyrazí do ulic na předem dohodnuté místo. Celkový čas je tedy celý den - zhruba od 9.00 do 18.00. Každý zpěvomatí kruh bude mít k dispozici dva šikovné asistenty, kteří budou zvát kolemjdoucí, aby se mezi spěchem, telefonováním a povinnostmi na chvíli zastavili a nechali vtáhnout do Zpěvomatu.

Na sboru Zpěvomatu bude samozřejmě slyšet, že je složený z amatérů, občas něco možná nebude chvíli ladit, než se to zase poskládá do většího souladu.S tím se počítá a nijak to nevadí. Dokonalosti jsou plné nahrávky všude okolo nás. Tady je cilém živé setkání a loňští účastníci byli nejednou překvapeni, kolik radosti jejich "nedokonalé zpívání" dokáže předat posluchačům.

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

Chcete-li se stát součástí Zpěvomatu, PŘIHLAŠTE SE ZDE. Pokud máte nějaké otázky, můžete se obrátit na Zuzanu Šrůmovou na mailu zpevomat@hlasohled.cz nebo telefonním čísle 777 852 195. Účast je zdarma, přihlášení by měli minimální muzikální zkušenost a hlavně chuť jít do toho :-)

Těšíme se!

 

Akce se koná za podpory Ministerstva kultury České republiky, hlavního města Prahy a městské části Praha 2 a pod záštitou Ing. Jaroslava Šolce, radního pro kulturu rady městské části Praha 2.  

   

CZ / EN