15.–17. července – Hledej hlasem – Marta TÖPFEROVÁ a Adam KRÁTKÝ

HLEDEJ HLASEM - site specific dílna v prostorách barokního hospitalu Kuks

vedou Marta TÖPFEROVÁ (hudební část) a Adam KRÁTKÝ (práce s místem)

víkend 15.-17. července

 Víkend strávený prací s hlasem v pozoruhodných prostorách hospitalu Kuks pod vedením Marty Topferové, skvělé zpěvačky a skladatelky a Adama Krátkého, divadelníka a performera zaměřujícího se na "site specific" tvorbu - tedy práci v nedivadelním prostoru.

 

 (foto Ladislav Renner)

Během dílny se budeme věnovat tvůrčímu procesu, probuzení smyslů, čerpání inspirace z okolí. Vytvoříme kompozici nebo motiv pro rozpracování – melodii, harmonii, text a podíváme se na různé způsoby, jak se dá s těmito motivy pracovat.

Dílna začne pátečním večerem, který bude především seznamovací - s lidmi i místem. V sobotu a v neděli pak poznání místa rozvineme a prohloubíme našimi smysly, podnětů přírodních i umělecky lidských. Dopřejeme si čas na jemné vnímání toho, co nám běžně uniká, a zkusíme to zachytit melodií, textem, námětem, který budeme dále rozvíjet. Ukážeme si, jak dále pracovat s melodií, harmonií, textem, s doprovody (na cuatro, kytaru, perkusi, klavír, druhý hlas).

Co s sebou:
- svačiny, jídlo a pití na snídani (ve špitálu se snídaně nepodává)
- deky na sezení v přírodě
- vaše hudební nástroje
- papír a tužku, notýsek
- hudební notýsek
- nahrávač, mate-li ho k dispozici

Více o lektorech: Adam KRÁTKÝ, Marta TÖPFEROVÁ

PŘIHLÁŠKY ZDE

 

Místo konání: Barokní hospital Kuks. Dílna bude probíhat od pátečního večera 10 do nedělního odpoledne. Cena za dílnu je 1550,-/1400,- pro důchodce, studenty a osoby na rodičovské dovolené + ubytování 160 Kč/noc přímo v hospitalu. 

Jestli se Vám naše dílny líbí a chcete nás podpořit, můžete zaplatit vyšší cenu za kurzovné na dílnu. Přičtěte k ceně kurzovného 350 Kč/600Kč/1000Kč (vyberte si částku) a celkovou výši sponzorského kursovného zašlete obvyklým způsobem na náš účet. Více o tom, proč a jak podpořit Hlasohled a jak s Vašim darem naložíme, si můžete přečíst v odkazu Podpořte nás.

CZ / EN